| LucianR a întrebat:

Cine poate sa imi spuna ce cauta Israelul la Eurovision, fiind singura tara din afara Europei?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Israelul face parte din Orientul Mijlociu, zona asiatica.
Deoarece majoritatea sunt tari arabe cu care Israelul nu are legaturi, mai mult decat atat sunt dusmani, participa la multe concursuri in zona europeana.
Vezi cupele europene la fotbal, baschet, etc.
Asa si cu Eurovision-ul.

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Prosemitism josnic, si ignoranta occidentala permisiva, de aia.Bine a facut nenea ala de i-a gaurit pe ovrei in Toulouse!

| aumih16 a răspuns:

Tara asta a debutat tarziu tocmai in 1973 si concursul eurovision a aparut in 1956 tara asta a avut cateva rezultate bune insa si rezultate slabe rele e drept ca nu au ratat nici o editie vreodata majoritatea tarilor au participat de la bun inceput altele tarziu in anii 60 70 80 90 sau 2000 2010 chiar asa ca numar de participari 35 are tara asta

| aumih16 a răspuns:

Este adevarat ca nu face parte din europa dar totusi in ciuda acestui fapt este membra ebu