| Alina_Negrea_1990 a întrebat:

Cine stie rockeri sau rockerite? Eu sunt rockerita dar nu prea gasesc persoana intra-adevar rock! Am 19 ani sunt din Constanta fac si muzica rock,cant la pian, cu vocea si scriu si texte muzicale rock.As vrea cati mai multi prieteni rockeri nu conteaza de unde,ci conteaza sa ma inteleg cu ei cine este rocker,rockerita Add la idu meu Alina_ingerasha_94, sau pe facebook https://www.facebook.com/negrea.alina.12

9 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Si eu is din ct-a, ma bucur ca nu te cunosc.

| Alina_Negrea_1990 explică (pentru RockNbeer):

E na! Chiar asa? Bine ca nu esti din Moldovastraight face

| RockNbeer a răspuns (pentru Alina_Negrea_1990):

De ce vrei sa-ti faci prieteni care asculta rock, cautandu-i tocmai pe internet?
La ce te-ai referit cand ai spus ca rock-ul este un stil de viata?
Cand a spus tipu de mai sus ca esti din Navodari am avut impresia ca te cunosc, dar pe cine cunosteam eu n-o chema Alina.

| Alina_Negrea_1990 explică (pentru RockNbeer):

Pentru ca persoanele care asculta rock in general sunt persoane ce percep viata intr-un fel! In primul rand n-ai cum sa ma cunosti stau doar de doi ani in Navodari.Am avut cativa amici dar care crede-ma erau de genu:Vedeau viata roz pentru ca: Parintii le dadeau tot ce isi doreau.Nu voiam sa vorbesc cu persoanele cu capul in nori si care visau aiurea.Plus ca daca tu asculti rock ca persoana esti mult mai deschis si intelegi viata intr-o asa maniera cum unii n-o inteleg.Stii ce ciudat este sa vorbesti c-o fata care-ti vorbeste numai despre ce ruj sa folosesc? Ce zici de baiatu ala? Sa faci glume si ea sa nu-nteleaga glumele tale.Totul tine de perceptiehappy Si cat despre rock da este un stil de viata! Muzica pe care o ascultam ne reprezinta pe noi ca persoane, Rock-ul pentru mine este ca un aer nu pot sa respir fara el, cum nu pot respira macar o zi fara sa ascult o chitara electrica, un pian.Multi vad rock-ul asabig grinepravare, droguri, bautura.Eu vad rock-ul o arta, il vad ca pe un adevar, si-o realitate adevarata ce sta in fata mea si pot sa-l percep doar daca il ascult, si-l simt la fiecare bataie a tobelor, la fiecare coarda a chitarilor, si la fiecare sunet al pianului.

| RockNbeer a răspuns (pentru Alina_Negrea_1990):

Cand te-am intrebat de ce ii cauti pe net, voiam sa zic ca...cea mai buna metoda ar fi sa mergi la concerte, acolo iti poti face prieteni care asculta muzica pe care o asculti si tu, mie-mi pare mult mai simplu si mai practic.

| Alina_Negrea_1990 explică (pentru RockNbeer):

Fie cum spui tu...

| infectieacuta a răspuns:

Draga mea Alina, hai sa te lamuresc putin in privinta acestor "rockeri".
O persoana este rockerita sau rocker in momentul in care asculta muzica rock si ii place, nu e obligatoriu sa te imbraci in stil rock sau sa-ti lasi plete sau alte din astea... esti rocker pentru ca iti place cu adevarat muzica, si stii sa apreciezi munca depusa de adevaratii artisti. Daca vrei prieteni rockeri cu care sa poti discuta despre trupele preferate, sa schimbi pareri sau idei, ei bine eu te sfatuiesc sa te mai uiti prin localitatea de unde esti tu si sa intrebi : "Hei, iti place rockul?" sau "Ce parere ai despre muzica rock?" Sau, te poti uita pe facebook ca mai nou e o chestie prin care poti sa-ti gasesti prieteni. Succes happy

| Alina_Negrea_1990 explică (pentru infectieacuta):

happy Cele din localitatea mea sunt niste curve ordinare asta vrei sa stii! Ca ele spun da ascult rock dar habar n-au despre ce vorbeschappy Vreau persoane cu care sa am ce vorbii nu neaparat despre trupa muzicale si asa mai departe.Ci sa vorbesti, sa te-ntelgi cu aceea persoana! Rocku este un stil de viata pe care il am de la varsta de 13 ani si aici eu nu ma refer la imbracaminte si asa mai departe.Multumesc oricum!

| infectieacuta a răspuns (pentru Alina_Negrea_1990):

Aha. Eu cred ca-i imposibil sa nu mai gasesti in tot Navodaru' si rockeri sau rockerite laughing. In orice caz, da, a fi rocker este si un stil de viata pe care il iubesc si eu de asemenea si il respect, insa rockerii nu sunt neaparat toti la fel, sunt si rockeri foarte orgoliosi (unii, printre care ma numaram si eu acuma ceva vreme) ma rog, depinde de persoana respectiva, vorbind strict de mine eu sunt cateodata vesel, alteori bosumflat din pricina unor probleme si asa mai departe. laughing