| OnlyDga a întrebat:

Credeți că e târziu sa te apuci de canto la 20 de ani? Am o luna de când fac, nu prea mi-am bătut capul dar vreau sa o iau mai în serios, pare sa am potențial dar bănuiesc ca de depinde doar de mine. Cam cât ar trebui sa repet pe zi pentru e evolua cât mai bine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta iti poate spune numai un profesor de canto, care te evalueaza si vede daca ai "voce nativa" si merita sa muncesti, doar ca sa ti-o cizelezi.

| 19flo79 a răspuns:

Tarziu nu este niciodata!

Cat de mult ar trebui sa repeti?
Pai daca ai potential si gasesti si persoane acreditate care sa iti confirme asta, atunci trebuie sa iti canalizezi toate eforturile in acea directie.

Spor!

| nevermatch a răspuns:

Nu. Cat sa repeti iti explica profesorul de canto, el stie cate ore e sanatos sa exersezi, cat repaos trebuie sa iei si asa mai departe.
Succes!

| Flo79 a răspuns:

Salut, eu m, am apucat la 41 vezi tu poti.