| Powerrrrrr a întrebat:

Credeti ca muzica are legatura cu personalitatea? daca da, in ce fel

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, bineînțeles, ceea ce ascultăm ne reprezintă, reflectă stările noastre de moment.

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde ce fel de muzica asculti...de la rock eu am devenit (cred) mai "rece"

| Powerrrrrr explică:

Multumesc de raspunsuri! Crezeti ca muzica si defineste persoana?

| stefana25 a răspuns:

Muzica iti modeleaza starea de spirit, dar nu reflecta in mare masura personalitatea. Eu de ex am avut perioade in care ascultam rap si perioade in care ascultam death metal si acum ascult jazz si blues thinking

| corina70 a răspuns:

Da.cu siguranta. Nu neaparat iti modeleaza starea complet, dar are si ea un scop al ei. Cum ar fi filmele cu drame in care se aud pe fundal melodii triste, te ajuta sa intri mai usor in actiune. Muzica o alegi in functie de stare, nu starea in functie de muzica. E la fel si cu filmele. Personalitatea in schimb te impidica sa asculti un anumit gen de muzica. Au o legatura stransa si in mijloc se afla stare de spirit. Sper ca te-am ajutat.