| ElectricChapel a întrebat:

Credeti ca piesa "Change", interpretata de Hotel FM si Gabriel Baruta, va aduce Romania intr-un loc fruntas la Concursul Muzical Eurovision Song Contest 2011? Aici, live-ul: http://www.youtube.com/watch?v=dqkza3kPH-w&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu e o piesa rea, dar daca e sa fim realisti, este foarte slaba pentru Eurovision. Din pacate, anul acesta Romania n-are nici o sansa la un loc fruntas. Dar oricum, nici n-aveam din ce alege la preselectie nationala, asa ca nu ma prea oftic.
Insa cu toate ca nu ma incanta melodia, ii voi sustine pe baieti, pentru ca reprezinta Romania.
Numai bine!

6 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Sincer.nubig grin la noi in tara pare destul de frumoasa melodia insa in marea finala pe langa toate tarile participante cred ca nu va avea nicio sansa. cel mai mult ma deranjeaza juriul acela care in urma cu cativa ani cand a participat biondo cu shine au spus ca nu ii pot trimite in marea finala pentru ca nu sunt romani si simt ca nu pot sa ne rezprezinte tara dar acum se contrazic pentru ca baiatul care canta nu este de la noi din tara.cred ca daca atunci ar fi ales biondo am fi avut mult de castigat gandindu-ne cat succes au avut dupa eurovision si nu doar la noi in tara ci in intreaga lume.si raman la parerea mea sperand sa ma insel si sa nu ne facem de ras.big grin

| ElectricChapel explică:

Intr-adevar, este o piesa slaba, in comparatie cu Playing with fire, dar juriul a ales live-ul, nu melodia, asta e clar. Sa fim seriosi acum, Distincto si Ianna au cantat mai bine decat David Bryan, dar vezi Doamne este o melodie prea lenta. Voi ce intelegeti? Si acum sa fim seriosi, nici Blaxy Girls n-au avut o melodie prea buna. Live-ul lor a fost prea fals. Claudia Pavel nu mai zic. Adi Cristescu care era o speranta de-a mea in Eurovision, a fost jale, iar restul (Leticia, Dan, Silvia, etc) au avut melodii fara mesaje, care nu ar fi putut merge la ESC, doar de dragul de a merge. Sa nu mai vorbesc de Dalma, care pe an ce trece canta din ce in ce mai prost si are melodii din ce in ce mai urate, iar pentru Rallsa si 0 puncte a fost mult. Laurentiu Cazan te facea sa te iei cu mainele de cap, iar Directia 5 m-a facut sa ma inchin cu doua maini dupa ce au terminat de cantat. Dar oricum, cea mai mare dezamagire a fost la Claudia Pavel, care dupa atatia ani de industrie muzicala inca nu stie sa cante.

| 54ndy a răspuns:

Nu prea cred că o să fie în primele 10 la eurovision.

| lariisa99 a răspuns:

Nu prea cred sad... dar sa speram big grin

| Lorє๔คnค a răspuns:

Mie mi se pare ca este o melodie slaba, daca am compara-o cu cea care ne-a reprezentat anul trecut Playing with Fire, locul nostru in finala, daca ne calificam, ar fi de 9-10 minim.

Dupa parerea mea, Blaxy Girls, cele care au concurat ca se ne reprezinte tara anul acesta la Eurovision 2011, erau mult mai bune sa ne reprezinte tara cu piesa It's so fine.

Este o melodie, care, dupa parerea mea, nu are ce cauta nici in finala de la Dusseldorf.

Sper ca n-o sa am dreptate si sper sa ne calificam in primii 5.

| AstaMica15 a răspuns:

Nu prea cred