| RockaruL a întrebat:

Credeti ca rockerii sunt satanisti?

13 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Daca ascult rock in loc de manele, si daca nu ies in club pentru a asculta melodiile romanesti care nu au NICI un mesaj...asta, draga mea, nu inseamna ca sunt satanista. Nici macar daca ascult toata ziua Marylin Manson, ceea ce uneori o fac, tot nu ma face satanista.
Si in plus, daca as fi...ar fi alegerea mea nu? ce treaba au ceialalti?big grin

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Woodenpints +1

| BellsC a răspuns:

Nuuuuu!
Adica nu toti sunt asa.Depinde despre ce canta*

| Schonel a răspuns:

Nu.Una e sa fi rocker si alta e sa fi satanist.

Răspuns utilizator avertizat
| Kat123456 a răspuns:

Absolut nu! sincer ce importanta are muzica nu inseamna ca daca asculti un anumit gen de muzica esti santanist sau mai stiu eu ce. fiecare este liber sa asculte ce vrea, sincer genul de muzica nu defineste neaparat caracterul unei persoane. asta este ca si cum ai judeca o carte dupa coperta

| ArcAnna a răspuns:

Nope.in poza amandei sunt niste tipi din black metal

| Gabica a răspuns:

Nu conteaza faptul ca esti rocker cu satanismul, dar unii rockeri pot fi satanisti.

| ArinaMK a răspuns:

Buna,
Deci, fiecare are stilul sau rocker, breakdancer... etc. Dar asta nu inseamna neaparat ca rockerii sunt si satanisti. A fi satanist inseamna a nu crede in Dumnezeu, Iisus si Maica Sfanta. Inseamna a te chinui( a-ti face rau) exemplu: sa te tai la vene sau sa te lovesti sa incerci sa te sinucizi chiar. Inseamna a fi foarte solitar cu ceilalti, a fi plin de tatuaje ce-l semnicica pe... S***na.
A nu avea credinta si a fii total izolat
Sau ati face o secta.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Uite-te!
Seamana macar un pic a rocker?!
Nu.
A fi rocker inseamna a -ti place un anumit gen de muzica... asa mai salbatic. Nimic mai mult.
Sper ca te-am ajutat!
Asta e sigur!
Pa pa!

| ArinaMK a răspuns:

De unde cunosti tu asa bine satanistii?
,, Ai cunoscut,, 1 singur satanist
Nu pe toti!
Think before write!

| GaGy a răspuns:

Nuuuuu!

| ClaraConstiantin a răspuns:

Unii rockeri da... dar nu toti. Depinde... cum e in poza lui DauFundaLaTot, aia din acea poza sunt satanistiwinking