| AlienMAM a întrebat:

Credeti ca se poate canta muzica pop-rock la o chitara acustica?

Răspuns Câştigător
| IFever a răspuns:

Sigur.Vezi tu,Pop-Rockul se bazeaza mai mult pe clean voice,chitara acustica/electrica(mici solo-uri), bass si tobe.
Tu acasa poti canta folk, country, pop, pop-rock si altele.Cat timp nu-ti trebuie overdrive(distorsiune ca la electrica). Acustica suna aproape identic cu versiunea clean a electricii.

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Da, poți să cânți la chitară acustică pop-rock, folk, pentru că nu are efecte, ca electrica.

| Thunderstruck a răspuns:

Normal ca se poate, dar tu ai habar ce-i aia sa canti la o chitara? Ai fi stiut daca se poate daca aveai habar.O chitara electrica se deosebeste de o chitara acustica prin faptul ca ii poti adauga efecte, daca nu ii adaugi vreun efect o sa sune exact ca o acustica. Din moment ce la pop-rock nu sunt folosite efecte pronuntate precum distorsiune, wah (decat foarte rar), vei putea sa canti la acustica.

| Deniiidk a răspuns:

Da se poate canta, eu asta cant la chitara acustica.

| BossRaul a răspuns:

Da