| Cristina45 a întrebat:

Cui ii plac manelele? (mie da ) eu sunt de parere ca cel mai bine la o petrecere se danseaza pe manele dar si pe muzica house, voi ce parere aveti in legatura cu asta? (scuze categoria ) fara comentarii proate...DAU FUNDITA big grin

Răspuns Câştigător
| adelolyta a răspuns:

Hei, sa iti spun o chestie, exista 2 feluri de oameni : cei care asculta manele si cei care nu recunosc ca asculta tongue manelele sunt un gen de muzica care merita ascultat, mai ales la petreceri nu ascult tot timpul manele dar imi plac :* fundita?batting eyelashes

23 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Eu sunt de părere că manelele, house-ul, maneliștii și clubberii o sug în stil mare. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Ce imi place cat de finut iti expui parerea si cat de indirect esti. happy
Te iubesc. Tu ma mai iubesti?

| TeoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

"ma MAI"? Te-am iubit și nu știam? laughing

| LotusRadioactiv a răspuns (pentru TeoPT):

Tu'ti aroganta mat..ale.

| TeoPT a răspuns (pentru LotusRadioactiv):

Aroganță? Unde vezi matale aroganță? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LotusRadioactiv):

Hopa! Floricica albastrica a injurat. Nu stiu cat ii place lui Dumnezeu chestia asta.

| LotusRadioactiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam sa desenez un comic despre relatia voastra... dar am uitat ca sufar de o "boala" latenta, care are ca efect paralizarea partiala a membrelor si plasarea corpului intr-o pozitie cat mai convenabila.
Am luat un medicament, dar am citit prospectul fara atentie si am omis efectele secundare ale acestuia: mutatie a perspectivei, tuse lexicala, decongestionarea ideilor si toxiinfectie a conceptiilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LotusRadioactiv):

Hehe. Ai schimbat garderoba și stilul din câte văd. PoneiulTroian ți-a zis mai demult așa din câte îmi amintesc și văd că l-ai ascultat. Și mie mi-a zis cineva JellAna și de aici și numele meu din altă parte. CE drăguț, câte avem în comuuuun! Presimt că vei fi plină de personalitate și ușor de aprins ca o lumânare cu fitilul mic.
Floricică albăstrică, înțeleg că îți place filosofia și adori cuvintele complicate. Am ghicit, da? Dar puteai să te rezumi. Suferi de boala schimbării, a evoluării sau dimpotrivă, de aici și numele tău nou. Noutăți! Asta e!
Chiar mi-ar plăcea să văd comicul ăla. Mai ales că tu ești foarte pricepută și cred că te chinui destul de mult la unul. Când îl faci, să mă anunți. Poate o să te vindeci.
Pe curând!

| LotusRadioactiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil, imaginea mea virtuala e bolnava, ar trebui sa stau sa o vindec.

| Polaris a răspuns:

Cine zicea că eu merg vreodată la petreceri de genu'? Prea multă agitație și zgomot pentru mine.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Polaris):

Mizantropule. Nu te distrezi şi tu ca tot omul pe manele, maneaua e în toţi şi-n toate!

| Polaris a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Mai întâi a fost Maneaua, și Maneaua era la Dumnezeu și Dumnezeu era Maneaua. (Ioan 1:1)

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Polaris):

Amen to that!

| CautNume a răspuns:

Cel mai stupid lucru pe care l-am auzit este "exista 2 feluri de oameni : cei care asculta manele si cei care nu recunosc ca asculta".
Deci, celor care va plac manele, intelegi ca nu toata lumea e ca voi.Eu nu ascult manele idiferent unde as fi.

| Cristina45 explică (pentru CautNume):

Poate nu tu asculti manele, dar sunt uni care asulta si nu zic si cand le bagi manele incep si injura ca ce le bagi lor manele dar acasa se umfla de manele laughing

| mgtow a răspuns:

Si eu mai sunt familiarizat cu manele in general cele vechi care le stiu din copilarie.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui. Mie imi plac toate genurile de muzica, in afara de rock si populara :-&. Adevarat, manelele se asculta la o nunta, la o petrecere. Dar poti sa o asculti si cand esti in casa, nu numai la nunti/petreceri.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu imi plac manelele si de ce as vrea sa merg la petreceri de manelisti? Oricum, nu imi plac petrecerile in general.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Dacă îţi plac manelele e logic să crezi faza cu "la o petrecere se dansează şi se joacă numai pe manele" pentru că pe tine nu te deranjează, chiar te "avantajează" din moment ce ţie îţi plac.
Aşa pot spune şi eu că la o petrecere nu se poate simţi humanoidul bine dacă nu se ascultă rock şi metale.
Şi tot aşa la alte genuri de muzică, it's a matter of taste.
Asta ca s-o iau logic şi finuţ.

| GoldCobra a răspuns:

Nu inteleg de ce ai spus "scuze categoria". credeam ca pentru tine manelele sunt muzica.

| ღNuTzAღ a răspuns:

Rap rulit love struck (parerea mea)

| symonane a răspuns:

Mie imi plac manelele. Eu sunt de parere ca se danseaza bine pe toate tipurile de muzica pentru ca la o petrecere sunt tot felul de oameni si fiecare are gusturile lui si cel mai bine este sa pui muzica variata in care intra manele, house, etc.

| Be_Happy_Andrei_1992 a răspuns:

Ai mare dreptate...