| LastChance a întrebat:

Cui ii place Metallica? Nu de alta, dar vreau sa vad cine mai asculta muzica buna pe aici. Nu vreau sa citesc raspunsuri de genul asta "Da, cel mai mult imi place Nothing Else Matters de la ei" pentru ca de balada asta au auzit toti.

Răspuns Câştigător
| JH a răspuns:

Yeah man.in sfarsit cineva cu muzica buna happy.mie nu imi place Metallica. ii ador! sunt idolii mei.e trupa mea preferata, sunt cei care ma influenteaza cel mai mult in ce cant si ce compun. imi plac aproape toate piesele lor, imi place foarte mult ca acopera mai multe genuri. piese de la ei...da poti sa le zici la cat is de faine? au cele mai frumoase balade ( nothing else matters, fade to black...) cele ma ifrumoase instrumentale ( orion, the call of ktulu), dar absolut toate piesele lor sunt superbe. am vazut majoritatea concertelor lor mari din 85` incoace ( rip Cliff Burton sad ). un lucru incredibil este cum aproape in fiecare concert vin cu o chestie noua pe o anumita piesa, cum se leaga una de alta cum. oricum clar cea mai buna trupa din istoria muzicii!

14 răspunsuri:
| LastChance explică:

@GenyMarie, nu spun ca nu poate fi preferata cuiva. Si mie imi place foarte mult, dar am spus asta pentru nestiutori, adica pentru cei care nu asculta Metallica si au auzit doar de melodia aia si o spun pentru a se crede importanti.

| AnaisC a răspuns:

Nu poti sa intrebi "Cui i place Metallica".Nu poti sa intrebi cui ii place un fenomen.
Si vis-a-vis de muzica buna, da cum sa nu?
Eu una chiar nu inteleg cum pot unii sa aculte sunete:|
Ma rog, pentru ati raspunde la intrebare.de 2 ori eu, ador trupa Metallica si lupt pentru muzica buna!
Let's fight for real MUSIC:
www.WarAndRiot.blogspot.com

| DarQueen a răspuns:

Da :X
ador Metallica. Si favorita este "Master Of Puppets" big grin
Iar baladele Unforgiven I, II, III sunt chiar bestiale. De fapt, cand vorbesti despre Metallica, poti spune doar "BESTIALI" happy

| JH a răspuns:

Kronstadt nu ai specificat daca ai vb cu mine sau cu cel care a postat dupa mine. daca era despre mine atunci iti spun ca nu doar ca am ascultat fade to black`u de sute de ori cu tot cu live-urile din concerte, ci chiar stiu sa o si cant la chitara.

Răspuns utilizator avertizat
| lunarwolf a răspuns:

Da,da,daaa!
Metallica sunt geniali, sublimi, supeeerbi. =p~
Muzica lor e. te face sa plutesti.=p~
Preferatele mele sunt :
The Unforgiven, Sad But True, Devil's Dance, Dream, The Day That Never Comes...day dreaming
Nu exista preferate. Toate melodiile lor sunt mai mult ca perfecte. =p~

Nu poti sa nu-i adori!

| deny a răspuns:

"Da, cel mai mult imi place Nothing Else Matters de la ei"laughingsi da imi place melodia asta si mult mai multele DONT LEAVE DE ROCK TO DIEwinkingwinking

| Yep a răspuns:

Pot spune sincer ca iubesc, numai seriile ''The Unforgiven''.
Nu de alta, dar multe sunt prea ''hard'' pentru mintisoara asta mica a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este buna doar pentru tine si ceilalti ascultatori, pentru mine nu este atat de frumosa, te pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are ceapa cu rulmentii? Unde ai mai auzit tu un rocker adevarat sa se laude, sau sa judece alte persoane in functie de ce muzica asculta, asa cum faci tu? Postarea ta denota faptul ca esti cam pitzy. Parerea mea. Take it, or leave it!
P.P. De cate ori ai ascultat "Fade To Black"?

| kifumi a răspuns:

Mie imi placeelove struck.
Cel mia mult imi place Tha day that never comes (:
Si faza ca nu vrei sa citesti raspunsuri de genul respectiv chiar nu pot s-o inteleg.
Ai spus ca de balada aceasta au auzit cu totii, pai exista si un motiv.
Este o melodie foarte frumoasa si daca a auzit toata lumea de ea nu inseamna ca nu poate fi preferata cuiva.

| ETF a răspuns:

Mie imi place metallica, o trupa bestiala cu melodii care chiar exprima ceva.

| bogdan_8780 a răspuns:

Da asa-i nu prea poti sa pui intrebarea asta, e ca si cum ai intreaba cui ii place muzica buna
si in plus nu poti sa ai o melodie preferata multi au zis nothing else metters
mie imi plac chiar toate.
rock on!

| rocker123 a răspuns:

Da est cea mai tare trupa heavy metal si melodiile mele preferate sunt fade to black, unforgiven, da si nothin else metters a si master of pupets