| anonim_4396 a întrebat:

Cui ii place ROCKUL? Mie imi place ROCKUL. Voua? Ce gen de muzica urati?

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Da,imi place,rock/metal, dar sunt si excepti, despre ce nu imi place, nu are rost sa vorbesc, mi-am promist ca nu am sa mai vorbesc despre chesti care nu imi plac.

24 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Da imi place.
Daca tu consideri ca manelele intra in categoria muzica, atunci urasc manelele.

| FadetoBlack a răspuns:

Ascult rock şi metal.Şi bineînţeles că există genuri pe care nu le agreez. Porcăriile de comerciale, şi bineînţeles incultura numită manea!

| Mihaita23 a răspuns:

Rock? Asculta muzica de la Hollywood Undead si Three days grace! Preferatii mei.

| DeneRicky a răspuns (pentru Mihaita23):

Neeeee nu-mi plac.

| Mihaita23 a răspuns (pentru DeneRicky):

Deci nu stiu ce rock asculti, pentru ca acele 2 trupe sunt singurele care canta rock adevarat.

| SkizoMetal a răspuns (pentru Mihaita23):

Aici greşeşti. Dacă tu le adori asta nu înseamnă că sunt cele mai bune.

| DeneRicky a răspuns (pentru SkizoMetal):

Asta e parerea mea nu a ta.

| SkizoMetal a răspuns (pentru DeneRicky):

Ce vrei, mă? Am spus eu ceva de părerea mea? Vezi că nici să te exprimi bine nu ştii.

| Graphee a răspuns:

- Rock-ul este un gen muzical ok. Sunt multe trupe foarte bune: Nirvana, Aerosmith, Led Zeppelin, Metallica, Green Day, Pink Floyd etc. Nu îmi plac manele, dar acum fiecare cu gusturile lui. În materie de muzică, îmi place muzica bună. (jazz etc.) Cântăreți de jazz foarte buni: Louis Armstrong, Nina Simone, Etta James etc.

Numai bine.

| PedoBarbie a răspuns:

Mie îmi place muzica bună în general dar nu sunt rockeriţă.
Paramore, LinkinPark, Evanscene: preferaţii mei.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urăsc majoritatea manelelor din ziua de astăzi. Care sunt extraordinar de tâmpite.

Urăsc muzica de club, comercială, lipsită de un mesaj anume, numai cu nişte cuvinte aruncate aiurea în melodie şi repetate pe tot parcursul piesei de vreo 4-5 ori.

Urăsc aşa-zisul " gen muzical " numit dubstep, care este o insultă adusă muzicii.

Şi cred că am ajuns să urăsc şi muzica asiatică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă-mă să ghicesc.
Ai descoperit rockul recent şi acum trebuie să ştie tot TPU-ul cât de rockăriţă eşti tu...

| DeneRicky a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te ma, eu ascult rock de ani buni, si am postat aceastas intrebare sa afliu parerea voastra, asa sa nu mai comenta daca nu stii la ce ma refer, da? Nu iti mai da atatea filme ca nu ajungi nicaieri.:@

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rock si daca iti plase asculta:
skillet-monster
skillet-hero
the day we die
app sunt cea mai mare fana a rockului si al lui ghost rider

| Dragonfly6 a răspuns:

Mie imi place Rock-ul. Si inca chiar mult. Ce urasc? Greu de zis... daca manele si dubstep-ul intra in categoria "muzica" atunci astea is. Era sa uit, si muzica comerciala intra in categoria asta.

| denymar a răspuns:

Cred ca il urasc cel HipHop in care 90% este porn, iar 10% muzica...dar daca vrei sa asculti o trupa rock super, trupa Rammstein este solutia!

| DeneRicky a răspuns (pentru denymar):

Deci tie iti place Rock-ul?

| denymar a răspuns (pentru DeneRicky):

Da :d

| Høst a răspuns:

Ascult rock și metal, dar urăsc rahaturile gen Evanescence, Linkin Park, Three Days Grace, Paramore, My Chemical Romance, Tokio Hotel și toate trupițele astea finuțe care cântă alternativ până-i găsește căcarea. De obicei ascult Dark Moor, Nightwish, Amon Amarth, Motörhead, Slayer, Metallica, Iron Maiden, Megadeth, Burzum și altele.

| DeneRicky a răspuns (pentru Høst):

Si ce gen de muzica urasti?

| Mihaita23 a răspuns (pentru DeneRicky):

Manele si Country.

| Warhead a răspuns:

Nu spun că urăsc manelele sau house/dubstep, pentru că ar însemna că le acord statutul de muzică.
Dar ascult rock.
De la:
http://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg
Până la:
http://www.youtube.com/watch?v=TcvkD1RbuVo

| DeneRicky a răspuns:

Si eu urasc manelele si dubstepul cum ai spun tu NigelSan aduc insulta muzici.

| BRabbit a răspuns:

Pai imi place Rockul, si pot zice ca URASC manelele, dubstpeul doar pentru categoria de oameni care il asculta, insa imi plac cateva melodii, dar in general urasc melodiile fara nici un mesaj.