| asdhakdf a întrebat:

Cum as putea sa ating notele mai inalte? As putea sa le ating daca voi face lectii de canto sau nu conteaza asta?

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Ba conteaza foarte mult!
Doar un profesor de canto cunoaste tehnicile de "prelucrare" a unei voci. Nu degeaba exista cantareti buni, si " ageamii"!
Vocalizele, tehnica respiratiei, modul in care se poate canta pe voce de piept sau voce pe cap, sunt doar cateva din secretele pe care doar la cursurile de canto le poti afla.

| Neberius13 a răspuns:

Evident ca conteaza.

| bobolino a răspuns:

Poti face si lecti dar de exemplu cunosc o fetita care canta bine cu note inalte dar nu face canto deci depinde si vocea.