| Petrică_Cristyan_1992 a întrebat:

Cum conectez un mixer analogic la un amplificator si 2 boxe pasive?!

2 răspunsuri:
| BogdăneI a răspuns:

Iti trebuie amplificare. Mixer-ul analogic este ca un fel de "filtru", cu ajutorul lui ajustezi sunetele.
Sistemul trebuie sa fie astfel : Statie cu amplificare (cu putere mai mica decat a boxelor, ex: doua boxe de 250w la o statie de 200), statia intra in mixer (line) iar din mixer ai iesiri pentru :laptop (pc), microfon, etc.

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru BogdăneI):

Am 2 boxe pasive un mixer neamplifcat si o statie cum se conecteaza fiecare + laptop