| lMikyI a întrebat:

Cum folosesc acordorul electric ( sau cum se numește ) pentru chitara?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

''guitar tuner''

Daca ai mai multe optiuni seteaza la ''guitar''.(daca nu sugerezi modelul e greu de inteles) Normal exista 3 beculete, la fiecare coarda trebuie sa se aprinda cel din mijloc. Beculetele din dreapta si din stanga iti arata incotro sa invarti corziile(chieile)

Rotatia primelor 3 corzi difera de urmatoarele 3.

1 răspuns:
| lMikyI explică:

Adică mă refer ce iti indica toate beculetele de pe el si alea, alea si unde sau la ce distanță trebuie pus... Dau FUNDA