| Illuminati2016 a întrebat:

Cum sa scap de distorsiuni in muzica de pe telefon pe care o ascult la casti?
De ce as avea nevoie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde care e problema la tine: castile, calitatea fisierului audio, abilitatea telefonului de a reda fidel fisiere audio. Incearca sa schimbi sursa de la care iti procuri melodiile, schimba castile sau incarca pe un alt dispozitiv acelasi fisier si vezi care e problema de fapt happy

| Illuminati2016 explică (pentru anonim_4396):

Pai am LG G7 Thinq cu DAC dedicat pentru muzica si fisierele ce le redau sunt FLAC(16-24Bit).dar s-ar putea sa fie si de la casti ca au costat doar 280 de lei deci s-ar putea sa fie si din cauza asta.cred ca o sa ma orientez spre ceva casti mai bune

| anonim_4396 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Castile care ar costa doar 28 de lei m-ar ingrijora, nu "doar" de 10 ori mai mult. Vezi daca nu ai ceva amplificare in telefon care sa creeze distorsiunea respectiva, castile nu pot duce, de obicei, mai ales cele de telefon, o putere prea mare si daca bagi prea mult curent in ele, se aude distorsionat.