| Smallquestion a întrebat:

Cum se numește cântecul cu versurile "Mama, vorbă caldă asemenea razei de soare/ Mama, vorbă dulce și mângâietoare..."

1 răspuns:
| Furat_Geta_1971 a răspuns:

Nu stiu cum se numeste. Acest cantec l-am auzit NUMAI de la mama mea cand eram copil, dar am uitat versurile. Tu le stii? Poti sa le scrii aici? Si mai era o melodie cu versurile "Copilul meu, odorul meu, tu pleci in tari straine...dar vezi de nu uita de draga mama ta, gandeste-te la dansa"... Bineinteles ca si versurile astea le-am uitat. Daca cumva stii versurile de la melodia asta, te rog sa le scrii aici. Iti mutumesc pentru ajutor!