Întrebare recomandată | 00Roxanne a întrebat:

Cum te poti lansa in ziua de azi in industria muzicala?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Participand si remarcandu-te la un concurs precum Vocea Romaniei sau XFactor (vezi Mira, Nicoleta Nuca, Stefan Stan si altii), pe cont propriu spargand topurile cu o melodie creatie proprie (vezi Inna cu melodia Hot) sau colaborand cu o casa de discuri sau un compozitor.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai niste propulsoare bune...

Trebuie sa ai talent si sa fii vazut de cine trebuie si promovat, si sa prinzi la public (chestie care ori o ai, ori nu).
Sau sa dai niste bani cui trebuie sau altele mai... defaimatoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Nicolae207 a răspuns:

Buna!
Daca tu chiar ai un talent anume, nu ai nevoie de o suma de bani foarte mare, adica tu te poti inregistra, acasa sau la un studio, si poti pune acea melodie, dai share prin diferite site-uri de socializare, iar daca tu chiar ai talent, nu ai cum sa nu te remarci.
Mult succes si sper sa aud de tine pe Youtube si nu numai!

| intrebaciosul2003 a răspuns:

Pai mai intai stapaneste dumnezeeste 2 instrumente muzicale... invata canto cu un artist pop macar sa intelegi cateva elemente de baza... scoate 2-3 coveruri pe yt, mergi la xfactor, canta pe unde poti si in 2 - 3 ani siguri scoti un hit]