| xCat a întrebat:

Cum va influenteaza muzica? un raspuns mai lung/detaliat :d Si ce muzica preferati?

3 răspunsuri:
| WhiteWolf7 a răspuns:

Muzica...un subiect delicat, foarte complex si aproape imposibil de definit, dar intrebarea este alta deci sa-ti raspund:
Pai in primul rand depinde de genul muzical pe care il asculti, eu ascult rock, asa ca iti voi spune cum m-a influentat acest gen.Rockul este un gen foarte greu de inteles, si mai greu de trait.
Pe mine Rockul m-a facut sa inteleg lumea altcumva, m-a deconectat si o va face in continuare de la rahatu de lume in care am ajuns sa traim, ma defineste si este, poate, singurul gen in care m-am regasit, adica, cum sa nu te regasesti in asa ceva:http://www.youtube.com/watch?v=MA3lIMYPseY&feature=related? ROckul mi-a format o oarecare personalitate(sau mai bine zis, mi-a reformat personalitetea), care imim place si mie dar si majoritatea celor din jurul meu.Mi-a adus alaturi oameni de o calitate impresionanta, oameni pe care nici nu te-ai gandi ca mai exista, si prieteni adevarati, mi-a imbunatatit relatiile cu parinti, si asa mai departe.Si multe alte lucruri, prea multe ca sa le pot scrie aici.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Genul de muzica pe care o alegem, de obicei este in concordanta cu stilul nostru de viata big grin.De aceea muzica, ne influienteaza in ce mod vrem noi, pentru ca noi alegam ce ascultam.De exemplu eu ascult mai mult metal(fratele meu e mai mult cu alternativ).Eu am stilul de viata mai zbuciumat.Imi place sa alerg prin casa cand ascult muzica uneori si sunt nervos, incep sa tip big grin mai dau putin din cap etc.Ma ajuta sa fiu mai energic si sa invat pentru scoala pe ritmul muzicii metal si pe tipetele acesteia big grin :X adooor :X >big grin

| ioanaioana a răspuns:

Imagineazati o lume fara muzica.Ar fi super plictisitoare.Eu sincer nu pot trai fara muzica,ea ma relaxeaza,si pe majoritatea lumii la fel,eu ascult de toate:melodii pop,rock(de obicei rock lente),punk, moderne, ascult si un pic country si imi place mult muzica club