| gheorgheasdasa a întrebat:

Cum vi se par aceste melodii ale trupelor Three Days Grace si Linkin Park?
THREE DAYS GRACE :

I hate everything about you
Animal I have become
Break
Gone forever
Home
I don`t care
Let it die
Life starts now
Never too late
Pain
Riot
The good life
Time of dying
Wake up
World so cold
Get out alive

Linkin Park :

Numb
In the end
Bleed it out
Breaking the habbit
By myself
Faint
Leave out all the rest
Not alone
Shadow of the day
Wretches and kings

Mie mi se par cele mai bune trupe rock din lume, iar aceste melodii mi se par cele mai bune melodii ale acestor trupe big grin
Vreau sa vad si parerile voastre + 1 melodie rock care va place ( cea mai tare va primi fundawinking )

Răspuns Câştigător
| Hieicosmin a răspuns:

Sunt 2 trupe foarte tari si melodiile amintite de tine sunt frumoase.eu sunt un fan linkin parca mai mare si va invit si pe voi sa imi vizitati blogul www.linkinparkblogfan.blogspot.com...unde puteti gasi albumele cele mai tari ale trupei, versurile melodiilor si cate poze cu LP.si daca trebuie sa pun o melodie rock nu o sa pun una de la TDG sau LP pentru ca nu am una favorita imi plac mai multe.asa ca eu pun mel System of a down- chop suey! link: http://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY&ob=av2e

16 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

@ATGoD: Nu,nu,nu! Cele mai bune trupe de alternativ inventate vreodata sunt in ordine Queen,Nirvana si Muse,punct.

Iar cea mai buna trupa din lume se decide dintre Sepultura, Rammstein si Queen, desi le respect parerile lui 7h30 si mhn24.Melodiile pe care le-ai enumerat tu sunt bunicele, in frunte cu World So Cold si By Myself de la cele doua.Desi nu le mai ascult asa des, trebuie sa nu uit ca au fost doua dintre primele trupe de rock.Si ca sa treci la un nivel calumea de rock, nu semi-comerciale si comerciale pe chitara, clateste-ti urechile cu asta:

http://www.youtube.com/watch?v=zFwWUhObSRk.Ingioi!

| TeoPT a răspuns:

De la Three Days Grace îmi plac toate melodiile.
Adam Gontier a reușit să facă un instrumental atât de banal să sune frumos. Da, recunosc, instrumentalul e foarte varză, dar asta e bine pentru începătorii la chitară. Iar de voce nu comentez, este superbă.

Linkin Park nu mi-au plăcut niciodată.

Și nu, astea două nu sunt cele mai bune trupe rock din lume, trebuie să îți lipsească ceva la mansardă să spui asta. Cu Megadeth, Metallica, Slayer, AC/DC, Guns N Roses, Bon Jovi, Scorpions, Black Sabbath, Breaking Benjamin, Disturbed cum rămâne?

Baftă

| TeoPT a răspuns:

Adaug că melodia lui mhn24 face de un infinit de ori mai mult decât toate postate de tine la un loc laughing

| TeoPT a răspuns:

@mhn24
Trupa o știam, dar ce am ascultat până acum nu m-a atras în mod deosebit, dar mersi de melodie.

| TeoPT a răspuns:

@ATGoD
Three Days Grace sunt o trupă foarte bună, dar semi-comercială și cu instrumental slab. Linkin Park sunt de pus în Recycle Bin. Chiar nu contează ce premii au câștigat. Ăsta e adevărul.

Da, uite rock alternativ. Breaking Benjamin, THREE DAYS GRACE (ca să nu zici că am ceva cu ei, eu pur și simplu îi ador dar sunt conștient de limitele lor), Nirvana, Alice In Chains, 10 Years, Earshot, KoRn, Nickelback, chiar și Skillet.

Linkin Park, Paramore, black veil brides sau mai știu eu ce alte rahaturi sunt un rock alternativ fooarte slab și comercial. Eu nu am nimic cu rock-ul alternativ, dar există rock alternativ bun (cu Nirvana și Breaking Benjamin în frunte, după părerea mea), și rock alternativ de rahat.

Baftă

| CoffeeTIME a răspuns:

Dintre cele doua trupe mai mult imi place THREE DAYS GRACE dar si Linkin Park imi place destul de mult.
Imi mai place si Sunrise Avenue
http://www.youtube.com/watch?v=yQ5Q7eXmp5U
acum ascult : http://www.youtube.com/watch?v=pnHpeF1RPgI :X

| Polaris a răspuns:

Nu mi-au plcăut niciodată 3tg sau Linkin Park, nicio melodie de la ei, niciuna.
http://www.youtube.com/watch?v=B53JMOCBBiw Here we go.

| Polaris a răspuns:

@7h30 - Stai să-ţi mai arăt o trupă bună: http://www.youtube.com/watch?v=uPD-7STcrc0

| Polaris a răspuns:

@ATGoD - Criticii numesc Megadeth 'intelligent metal', din cuaza versurilor politice şi sociale. Dave Mustaine a surprins cel mai bine paranoia, claustrofobia despre care cântă în Sweating Bullets, atât în instrumental, cât şi în versuri. Deci nu e făcut să fie gălăgios, e o piesă de artă arhiimportantă din veriga muzicii. big grin

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Three Days Grace si Linkin Park sunt printre trupele care ma inspira. :-? Toate melodiile pe care le-ai enumerat sunt superbe! :x
A, si melodia care imi place :
http://www.youtube.com/watch?v=-IyDxZrECs4

| Mockingbird a răspuns:

Super!love struck Stiu ca tu ai pus la intamplare ordinea melodiilor dar pentru mine semnifica ceva. De fapt I Hate Everything about you a fost melodia care mi-a atras atentia asupra acestei trupe. La fel si cu NUMB de la Linkin Park. prima data cand am auzit melodia asta am zis WOW love struck eram absolut innebunita dupa ea. Dupa am inceput sa cautat mai multe informatii si am dat peste melodia IN THE END care mi-a placut la fel de mult asa am inceput sa ascult eu LP. Foarte ciudat pentru mine ca si tu ai pus ordinea asta. Cred ca e doar o coincidenta!

| Mockingbird a răspuns:

Uite pe langa aceste doua trupe imi place melodia
Sing-My Chemical Romance
http://www.youtube.com/watch?v=ks6Kiw_PuyI

| gheorgheasdasa explică:

Andreea,de fapt de la a 2-a melodie in colo le-am pus la intamplare. "I hate everything about you" e preferata mea de la Three Days Grace ( trupa mea favorita ), iar "Numb" e preferata mea de la LP big grin
Coffe si eu ascult Skillet.pe langa Falling inside the black imi mai plac Monster, Comatose si Whisper in the Dark
Toate melodiile pe care le-ati pus sunt f bune dar mai astept pana aflu mult mai multe pareriwinking

| gheorgheasdasa explică:

Ma scuzati ca am uitat sa specific. cele mai bune trupe de rock ALTERNATIV.ce-i drept e vina mea laughing
E o mare diferenta intre rock-ul cu mesaj precis si rock-ul unde conteaza sa fie cat mai galagios.
Scorpions si Bon Jovi mai ascultam si eu big grin
7h30. fiecare cu parerea luiwinking

| gheorgheasdasa explică:

Daca TDG si LP nu erau f bune. nu castigau premii nu? in 2006/2007 TDG a castigat premiul "trupa rock a anului", iar LP de la inceputul carierei lor au castigat 2 premii grammy. Nu zic ca melodiile rock postate de voi nu sunt belea. F Multi rockeri asculta mel ca cele postate de voi si trupe rock f cunoscute.AC/DC, Rammstein, Breaking Benjamin, Guns N Roses si altele totusi as vrea sa postati si mel c apartin rock-ului alternativwinking
BTW. si eu ascult Nirvanawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Imi place trupa Three Days Grace, Linkin Park nu m-a atras desi imi placuse o melodie de la un moment-dat.
Preferata mea e melodia Riot de la 3dg.

Dar la a doua chestie ai exagerat. Sunt mediocre trupele astea. Atunci cu Metallica ce facem? Sau Queen, sau The Beatles care au scris istorie?