| DamiPapucii a întrebat:

Cum vi se par manelele? Sunteti de acord cu ele?

Răspuns Câştigător
| itscloudyoutside a răspuns:

Chiar vrei sa-mi faci salata de rosii sa-mi iasa pe gat? laughing Prin definitie, maneaua este un stil de maimuitareala (ATENTIE! NU MUZICA!) in care niste cocalari si/sau tigani canta niste versuri de toata cacaoa pe o muzica de toata cacaoa (again) si arunca in stanga si in dreapta cu bani la toti idiotii care cica sunt oameni importanti in tara, si in care pitipoancele in calduri dau din sunci si asteapta sa fie bagate in seama de cocalari. Cat despre parerea mea... E cea mai idioata chestie din lume care, dintr-un motiv pe care eu nu-l inteleg, este foarte placuta printre multi dintre romani. Ma rog, idioti! Maneaua doar promoveaza incultura si prostia in tara... De aici se vede cata minte au unii. Daca nu ar fi ilegal as lua frumusel un pistol si le-as face o vizita lui Florin Salam, Nicolae Guta si care mai sunt, ca sunt o gramada, devorai-ar termitele. Aaa, si NU. Nu sunt de acord cu ele, dupa cum vezi. Sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nici nu cred că mai e nevoie să-mi dau cu părerea...
Doar uită-te și tu ce ascultam acum http://www.youtube.com/watch?v=GF3wagWwHjM

| Bogdanux a răspuns:

Manele = poluare fonica

Mai bine trag apa de la toaleta, care totusi imi exprima ceva: libertate.Mai bine ma duc in mijlocul padurii si ascult sunetul naturii, ar fi de nspe mii de ori mai placut.

| Downfall a răspuns:

Mai intrebi?
Manelele nici macar nu pot fi considerate muzica, e mai mult zgomot oribil si inutil fara sens.
Acest tip de "muzica" este cantat doar de tigani sau oameni cu putina cultura. Versurile sunt cam toate aceleasi si vorbesc numai despre femei, bautura si alte prostii de-astea.
Se presupune ca muzica e facuta ca sa te emotioneze si sa te faca sa te regasesti in versuri, sa iti exprime ceva, dar manelele nu fac asta...e doar muzica ascultata de oameni fara un pic de cultura sau educatie care nu stiu sa aprecieze muzica buna...
Deci, nu, nu sunt deloc de acord cu manele si daca as putea le-as interzice, ca asa poate n-ar mai fi atati inculti si prosti in tara asta...

| liii a răspuns:

Eu personal nu le suport,sa ii aud pe aia cum se jelesc,cum vorbesc de ani si de dusmani sau mai stiu eu ce minuni.Mi se par super naspa,prefer un rock, dance, hip hop sau orice altceva in afara de manele.

| Pavilion a răspuns:

AnnaLovesETF intr-un fel ai dreptate.dar nu cred ca esti in masura sa judeci, s-au, sa critici
Eu spun asa: fiecare asculta ce gen de muzica doreste.Si sunt sigur ca fiecare dintre noi a,, ascultat macar o data o manea,, hai sa fim serioshee hee
deci yoanna.eu sunt de acord cu manele,, dar asta nu inseamna ca si ascult manele
si ca sa nu se supere AnnaLovesETF pe mine spun asa:
,, salamul se tine in frigider nu in winamp" dedicatie specialalaughing
pe curand...winking

| FucktheSystem a răspuns (pentru Pavilion):

Ba crede-mă că oricine e în măsură să judece un curent care încurajează și răspândește incultura...

| MonterDoc a răspuns:

. sunt de acord cu...Rock,Screamo,Emotional-Hardcore, dupstep, house, rap, death methal, Alternative Rock, Drum and bass, Dance, pop. dar never ( si din now NEVER) manele. pentru ca : melodile nu au un mesaj [doar sa moara dusmani mei (de parca am fii in filmele western si ala chiar are dusmani) ], nici instrumental adevarat, vocea este foarte usor de imitat;