| WatswovskyvonAle a întrebat:

Cunoscatorii, ce-mi recomandati?
Chitara electro-acustica sau chitara electrica?big grin

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna,
Totul depinde de preferintele tale: iti place sa canti/asculti muzica rock, metal (chitara electrica) sau muzica pop, folk (chitara acustica), avand in vedere ca ambele chitare fuctioneaza dupa acelasi principiu (notele si acordurile sunt aceleasi), singura diferenta dintre ele va fi de sunet, datorat tipului de corzi (clasica - corzi de nylon si acustica - corzi metalice). Mult spor, Marius Furduescu - www.the-guitar.ro.

4 răspunsuri:
| WatswovskyvonAle explică:

Kronstadt @ chiar nu stiu de ce iti dau explicatii in acest moment... oricum, cunoscatori in domeniul instrumentului muzical CHITARA.

| Infernia a răspuns:

Buna. Chitara electrica iti recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunoscatorii cui, sau a ce? Ai tras ceva pe nara?

| iliii03 a răspuns:

Chitara electrica. big grin