| JDBere a întrebat:

Daca as schimba o chitara 4/4 cu una mai mica, 3/4, as invata mai usor? Am de un an chitara dar, avand mana mult prea mica, nu ating anumite acorduri, deci nu reusesc sa invat. Cu una mai mica, care sa mi se potriveasca, ar grabi procesul de invatare? Iar daca vand chitara respectiva, nu e prea folosita, conditie impecabila as putea spune, inclusa ai husa. Pe husa am dat 40 de lei iar pe chitara aproximativ 2 milioane jumate. Mentionez ca e clasica, daca as vinde o cu 2 jumate ar fi prea mult?

2 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Continua pe 4/4, chinuie-te putin

| RainbowD a răspuns:

4/4 o sa te obisnuiesti. La inceput ti mai greu.
Clasica are corzile mai departate una de alta. Daca ai avea in manano acustica nu ai avea probleme. Are gatul ceva mai ingust si corzile mai apropiate decat cea clasica.