| marialungu a întrebat:

Dati-mi niste exemple de cantece care stiti ca se canta la chitara, nu in engleza. ci doar in romana funda ( fara site)

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Cauta melodii de la Pasarea Colibri(Vinovatii Fara Vina,Pisica Neagra,Scrisoare de Bun Ramas,Ploaia Care Va Veni),Rosu si Negru(Pseudofabula,Alfabetul,Aripi de Pace),de la Phoenix(Vremuri,Andrii Popa,Mica Tiganiada,Zori de Zi,Baba Novac),Valeriu Sterian(Vino Doamne!,Cantec cu oameni,Amintire cu haiduci,Iluzia unei Insule),mai cauta si de la Iris,Cargo(Ploaia,Ziua Vrajitoarelor,Calare pe motoare,Baga-ti mintile in cap,Anarhia,Aproape de voi),Compact, si eventual Trooper, daca le ai la electrica.(Pentru tot ce-a fost, Tari ca muntii, Fiecare zi, Mai Stai)

LE: Era sa uit de Nebun de alb-Emeric Imre

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Ducu Bertzi, poti incerca melodiile lui.
Sau tot asa, mai cauta melodii din stilul folk romanesc, sunt multe. mai era si aia cu "Copilita fara minte", "Copil hoinar", etc. Bafta!