| Aerosmith a întrebat:

De cateva luni am o chitara clasica si trebuie sa ma apuc de lectii(deja am gasit profesor. tot ce trebuie)... faza e ca imi place mai mult sa cant la chitara electrica...nu cred ca e mai greu decat la cea acustica sau clasica sa canti, nu?

4 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Bună. Să ştii că e mai greu să cânţi la chitară electrică decât la acustică. Te-aş sfătuii ca mai întâi să începi cu chitara acustică, iar atunci când ştii notele şi ştii să cânţi orice melodii cu ea, poţi să cânţi la chitară electrică. Hehe, ne asemănăm, şi eu o să încep să cţnt la chitara clasică dar îmi place mai mult cea electrică.hee heeOricum, succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnica de baza o inveti pe acustica. Din motive de protejare a urechilor, si nu numai. Trebuie sa inveti note, acorduri, sa stii in primul rand sa apesi pe corzi, exercitii de dexteritate la stanga si dreapta, ritmuri, o gramada de chestii. Daca n-ai pus mana in viata ta pe o chitara, e grav daca te atingi de o electrica amplificata. Ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cant la chitara clasica nu stiu multe da stiu tobe la fel si si nu nu dred dar ori cum e genialhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti rea