| XatomisX a întrebat:

De ce adolescentii din ziua de astazi asculta muzica asa de proasta? gen muzica comerciala sau manelele straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a spus şi WQT, generalizezi. Şi noi suntem adolescenţi şi ascultăm rock şi metal.
În fine.
Majoritatea populaţiei din România ( nu numai cei sub 18 ani ) ascultă muzică comercială pentru că suferă de o boală gravă, numită "sindromul turmă".

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Aşa se strigă oile? E bine de ştiut. N-o să mă fac de râs dacă mă duc la stână după caş. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Un CD cu Metallica.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Da. Şi dacă nu merge cu Metallica, le punem oilor Sepultura.

Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

"De ce adolescentii din ziua de astazi", de ce te referi la toti?

| Adry05 a răspuns:

Pentru ca asta se asculta in cubluri de obicei, si asta ii face pe ei sa se simta bine. Nu neg, si eu ascult astfel de muzica din cand in cand (exceptand manelele) pentru ca e o muzica care te binedispune si te energizeaza. happy

| PunkyA a răspuns:

"muzica comerciala"? Ce intelegi tu prin muzica comerciala? Daca stam sa ne gandim TOATA muzica e comerciala:\
Dupa nume, imagine si comentarii imi dau seama ca tu esti un rocker convins care are impresia ca doar muzica rock e muzica adevarata.
Si totusi nu inteleg de ce te intereseaza pe tine ce asculta X sau Y(sau de ce asculta)...
Nici mie nu imi plac rockerii care se machiaza si poarta masti doar ca sa arate ca niste draci, dar asta nu inseamna ca o sa incep sa-i judec pe cei care ii asculta/idolatrizeaza.
P.S. Doar pentru ca am spus ca nu imi plac dracusorii mascati, nu inseamna ca nu imi place muzica rock. Chiar imi place muzica rock...
P.S.2 Nu ascult manele!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pentru ca doar muzica proasta este mediatizata.

| тєqυιℓα a răspuns:

U don't say
Ca nu stiu altceva, si li se pare "cool"

Răspuns utilizator avertizat
| Delicacy a răspuns:

De ce te interesează atât de mult aspectul acesta? Te impiedică cumva să mai asculţi muzica ta?

| Zeflemitoarea a răspuns:

Pentru că nu au descoperit muzica bună.

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Mie nu-mi plac manelele

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Care-i problema ta, vrei ca toti sa asculte rock? atunci ar asculta toti manelisti rock sau alte genuri bune ti-ar conveni?

Răspuns utilizator avertizat
| MrJoker30 a răspuns:

Pentru că te puteai distra pe ea... în 2010-2013.
Dar astăzi, să nu mâ întrebi de ce se asculta muzica asta care este.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Pentru ca muzica aceasta se difuzezaza.