| PumpkinDoll a întrebat:

De ce atunci cand imi imaginez un concert rock/metal,mi-l imaginez pe timp de ploaie?(nu intr-un sens rau)Si am avut o perioada cand ascultam o gramada trupe post-hardcore,metalcore,deathcore,screamo...dar niciodata nu m-am vazut intr-un grup de genul,adica mereu cand vedeam persoane care se imbracau in stilul asta, eram ceva gen "e cam ciudat" si nu stiu de ce.Adica e normal sa-ti placa ceva fara sa vrei sa ai tagente cu persoane carora le plac acelasi >lucru
?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fiecare isi imagineaza ce si cum vrea. Trebuia sa tragi o fuga pana la Cimpulung la Posada Rock. Ceea ce ne aduce impreuna e MUZICA, restul sunt detalii nesemnificative.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Nu stiu de ce ti-ai putea imagina asa ceva. Intr-adevar, rock-ul este un gen de muzica mai dur, nu este pentru cei slabi de inger si probabil il asimilezi cu o furtuna puternic, cu un intuneric profund. Incearca sa te duci intr-o zi la un concert de muzica rock si o sa-ti schimbi opinia, este chiar o activitate placuta.

| PumpkinDoll explică (pentru ArmyCaptain28):

N-ai inteles.Nu,nu cred ca rock-ul e neaparat dur, cel putin multe piese n-au versurile dure, ma refeream ca cea mai frumoasa vreme ar fi o vreme ploioasa pentru un concert rock/metal.Sau cel putin inorata.

| Dismally a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu e placut deloc sa te prinda o ploaie torentiala la un concert big grin Cel mai frumos este vara dupa ce se intuneca - pentru mine cel putin.