| anonim_4396 a întrebat:

De ce K-Pop Idols sunt mai celebre global ca J-pop Idols?
Mie imi place la nebunie Japanes Idols pentru Kawaii, stilul lor unicat. Cele din Coreea nu ma prea atrag, mi se par asemenatoare cu muzica obisnuita pop, imita prea tare stilul din SUA.
Am citit pe net ca cele din Japonia ar fi mai exclusiviste publicului Japonez si intr-adevar de obicei canta mai degraba in Japoneza pe cand cele din Coreea in Engleza.
Vor ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sti de ce? Iti spun eu. Pentru ca nici o tara de pe glob nu mai e ce a fost o data mai de mult si asta pentru ca asa a fost scris de la Dumnezeu, asta a fost voia lui.

Ceea ce s-a intamplat aici cu tarile comuniste din Europa asta se va intampla si pe viitor cu China si Coreea de Nord, e o chestiune ce dureaza in timp.

Adica societatea umana a avut mai multe sisteme de stat: monarhie, comunism si capitalism.
Capitalismul e facut ca sa consume absolut totul de la oameni pana la resurese de tot felul pana cand nu va mai ramane nimic.

| darctron a răspuns:

Sunt de părerea sa bagi o sârbească bărbătoasă cu o bere și să lași futâncuriile alea

| andreea2346 a răspuns (pentru darctron):

Ce gandire sa ai malaughing

| anonim_4396 explică (pentru andreea2346):

Spune parerea ta Adreea ca esti in domeniu. Formatiile Coreene mi se pare ca trag la indigo muzica pop din Sua, Japonezii au alte norme sunt parca o alta lume, kawaii imi place la nebunie, As vrea sa traiesc in Tokio sa merg la cluburile Idol