| anonim_4396 a întrebat:

De ce manelistii au talent la muzica si unii se chinuie sa obtina o voce cat de cat buna?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia 20 de milioane care sau uitat la o manea erau extratereștri, pentru ca suntem ipocriți, falși, vrem sa părem îngerași, asa au genetica, Andra are cv gene țigănești și ce voce are.

| Catrice a răspuns:

Asa e specia.

| Frank51 a răspuns:

Maneliștii cântă de mici, și s-au perfecționat imitând alți maneliști, plus de asta au talent, cântă cu ușurință. Cei care n-au voce trebuie să muncească foarte mult, ca să ajungă să poată cânta, vorbim de zeci de ani. Vorbim la modul general, pentru că tot timpul exista un procent mic de maneliști care nu au talent, și un procent de nemaneliști care au talent.

| CostinAlamariu a răspuns:

Manelistii au talent la muzic cum am eu talent la facut backflip-uri pe venus

| DonEduardo a răspuns:

Stai, stai, stai. Stai! Cum ai putut sa plasezi impreuna cuvintele"manelisti" si"voce buna"? Cum ai reusit? Zimi si mie te implor!

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Pai toata lumea asculta manele in ziua de azi dar nu recunosc

| DonEduardo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca ceva e ascultat, nu inseamna ca e bun. Si ia du-te tu prin State, sa vedem, stie cineva pe acolo de Dani Mocanu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Asta e piesa arabeasca si nu e manea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Eu stiam ca mai intai s-a compus muzica orientala si din aceasta a derivat maneaua.Manelistii au schimbat ritmul muzicii orientale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa au gena, atât ei cât și persoanele de culoare

| mihaela000ela a răspuns:

Talentul,(in muzica )".ti-l da D-zeu ...altele,le desprinzi!