| Petrre69146 a întrebat:

De ce muzica electronica nu este populara? Multi imi spun ca e o muzica proasta, fara ritm, fara muzicalitate, nu transmite nimic si artistii nu au niciun talent. Dar eu ascult acest gen si nu imi place altceva. Nu ascult de fata cu altii deoarece sigur imi vor spune sa o sting. De ce muzica asta nu e apreciata?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune, cui nu i-ar plăcea asta de exemplu:

https://www.youtube.com/watch?v=_86Gm9iclAg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că cei ce nu o apreciază și-au format gustul pentru muzică cu alt fel de.
Poți să mănânci la fast food, sau la cantina săracilor sau la un restaurant în top Michelin, unde programarea se face cu trei luni înainte. De exemplu tatăl meu care a fost militar 20 de ani și a făcut și războiul aprecia cel mai mult ciorba sau mâncarea de fasole fiartă la cazan. De altceva nu mai avea nevoie.
Dta cu muzica electronică la fel.
Ai fost vreodată la operă, operetă, concert simfonic, sunt și pe You Tube să asculți și alte sonorități?
Nu.

| AC4S4 a răspuns:

La Untold si Electric Castle ce muzica e? Nu electronica?
Muzica electronica e apreciata de oamenii fara prea multe cunostinte muzicale, care se multumesc sa asculte o piesa de 5 minute care repeta de zeci de ori acelasi ritm. De ce? Pentru ca astfel de muzica este facuta de oameni fara prea multe cunostinte muzicale. Astfel de muzica se asculta in club, la petreceri... e mai mult folosita pentru a face zgomot, sa nu fie liniste.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

O sa ajunga in iad cei care asculta electronica?

| VictorJulien a răspuns:

Ba este foarte populara, nu ai vazut cate festivaluri de muzica electronica sunt? Plus ca este foarte diversificata in functie de artisti si genuri

| oanahelvig a răspuns:

Muzica electronica de obicei nu este apreaciata la noi in Romania ca daca te duci pe afara o sa vezi cata lume asculta si cata lume se duce pe la festivaluri si evenimente si danseaza, se simt bine.Sunt multi artisti de muzica electronica de pe la noi care nu sunt apreciati in Romania dar sunt foarte ascultati prin strainatate.Am vazut ca se tin foarte multe evenimente restranse de rominimal si techno cu arapu,herodot,prichindel,nusha,rhadoo,barac, dasq, adrian eftimie, dj optick, rosario internullo si inca o gramada de artisti dar multi dintre ei cred ca pun pe afara pentru ca in alte tari prinde mai bine