| OnePiece a întrebat:

De ce nu este apreciată în România muzica heavy metal, comparativ cu manelele, muzica populară sau pop/rap?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca romanii prefera ori ceva ritmat pe care sa danseze, ori ceva cu mesaj usor de inteles, cum e ''sa moara dusmanii mei'' sau ''blocurile gri''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general muzica pop este cea mai apreciata, pe urma vime rap-ul. Iar la manele... unei anumite categorii de oameni le place.
Nu prea am vazut tineri care sa asculte muzica populara. Insa am vazut mai multi care sa asculte heavy metal.

| VictorJulien a răspuns:

Este apreciată, depinde pe cine întrebi.

| Katherine99 a răspuns:

Depinde de ce oameni întrebi. Eu una apreciez orice tip de muzică bună, însă mulți nu pot face față psihic la metal pentru că depinde și de gradul de capacitate ca să poți înțelege mesajul unei piese din spatele unor versuri abstracte.