| Les_Adrian_1933 a întrebat:

De ce nu ne plac manele? stiu sunt multe greseli gramaticale.

7 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Nu-s fan al kitschurilor de genu' meu.

| CautNume a răspuns:

Fiindca sunt oribile.

| BlackFuneral a răspuns:

Nu e vorba doar de greselile gramaticale..toti facem greseli gramaticale.
E si despre linia melodica si despre felul lor de a copia alte persoane.
Sa fim sinceri se compara melodia asta:
http://www.youtube.com/watch?v=Szq7Pr01gGE
Cu asta:
http://www.youtube.com/watch?v=slyX0H9Sbkg
?(Ma refer la versuri, voce, linia melodica)

| Nickname1890 a răspuns:

Este vorba mai mult de acel ritm tiganesc combinat cu cel oriental care mi se pare absolut oribil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca suna ca din tomberon, ni se face rau cand le auzim, avem cosmaruri, nu ne place transpiratia si nici salamul. suntem vegetarieni. iar fetelor nu le plac termenii "printesa, papusa, pisi, boss, corason" etc. si nici sa fie fluierate de toti l*****i pe strada sau atinse.

| Ooopss a răspuns:

Mai din punctul meu de vedere, aproape toata lumea asculta manele( desigur exista persoane care nu asculta absolut deloc). Insa cum spui tu sunt multe greseli gramaticale.In plus sunt multe manele urate, multe lalaieli etc...La o petrecere merge sa mai asculti manele(pentru ca unele sunt chiar misto) insa sa asculti mergand pe drum cum fac majoritatea mi se pare oribil!

| DXPisicutaTaNeagraXD a răspuns:

Cei mai multi oameni asculta manele, acum sunt multe greseli gramaticale, inainte manelele semnifcau ceva., etc... eu nu ascult manelele de-loc nu imi plac. Vreau ca muzica, care o ascult sa semnifce ceva (e parerea mea). Pentru ca asculti manele...esti balaur! (zice o vorba din batrani)