| anonim_4396 a întrebat:

De ce s-au despartit trupa N&D?

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

FavoriteSharePlaylistGroupReportVote!

Trupa N&D s-a infiintat in anul 1999, avindu-i ca membrii pe Nick (Nicolae Marin) si Delia Matache, nascuta pe 7 februarie 1982. Delia a studiat cinci ani pianul si flautul.
Prin '93 Nick cocheta cu muzica hip-hop, rap, eurobeat si house, iar genul muzical al trupei ce s-a infiintat este o combinatie intre aceste genuri.
Prima lor piesa, 'Vino la mine', lansata in 1999, a fost cel mai urias hit al lor. A fost inclus pe primul album, 'Altfel', lansat pe 25 noiembrie 1999 in clubul Flamingo din Bucuresti. In urmatorii ani, trupa a scos hituri pe banda: Nu pot sa uit, Vreau sa plang, Vreau sa fiu cu tine, Te voi iubi mereu, Fac ce vreau (2000), Nu e vina mea, Pentru tine (2001), Nu vreau sa te pierd, Nopti si zile, Niciodata (2002).
In 2003, ca urmare a unor discutii cu Andra, care ii spunea cat de cool este o cariera solo, Delia paraseste trupa pentru a canta singura pe scena. Ea incheie un contract cu casa de discuri 'Space Music', patronata de Nicu Gheara.
Nick continua insa activitatea trupei, Delia fiind inlocuita de Deea (2003) si Mihaela Zielger (2006).
Nick s-a casatorit cu Catalina, pe 8 noiembrie 2006, devenind si tatic.
Delia, dupa o relatie de doi ani (2002-2004) cu omul de afaceri Florin Moldoveanu, patron al clubului Bonsai, se imprieteneste cu Edi Iordanescu, fiul antrenorului de fotbal Anghel Iordanescu, iar din 2006 cu Matteo (Matei Anton Aurel Eugen Ioan Florentin, devenit Matei Vasiliu).
Impreuna, Delia si Matteo apar in 'Party Crashers', film serial difuzat pe site-ul e-ok al celor de la HI-Q.
Deliei i s-au oferit 10. 000 de dolari pentru a poza nud, insa a refuzat, spunind ca ar merge doar pana la aratatul sanilor.
Prezenta compilatie include secvente din videoclipurile din perioada 1999-2007, din emisiunea 'Totul va fi bine' prezentata de HI-Q in vara 2000 la Costinesti si dintr-un concert din Bucuresti, pe 1 mai 2005.

1 răspuns:
| ForteGames a răspuns:

Poate ca sa intrebi tu? laughing Dar lasand gluma la oparte sincer nu stiu!