| StephanSaiyan a întrebat:

De ce s-au sinucis Chester Bennington, solistul trupei Linkin Park?? Este trupa mea preferata si totuși nu am găsit răspunsul

Răspuns Câştigător
| MariaBot5 a răspuns:

Si eu am ramas foarte socata si nici acum nu-mi vine sa cred. Mike a postat pe contul lui de twitter ca totul este adevarat. Chester s-a sinucis, s-a spanzurat acasa in Palos Verdes Estates, California. Stiu ca a avut probleme mari cu drogurile si intr-un final prietenii lui l-au convins sa renunte la ele prin anul 2006. Avea probleme cu alcool-ul si suferea de o severa depresie. A fost abuzat sexual in copilarie, lucru care l-a marcat. Inca un lucru care l-a marcat, a fost moartea lui Chris Cornell care a fost in trupele Soundgarden si Audioslave. Uite ce a scris Chester pe twitter dupa ce Chris a murit: ''Dragă Chris, i-am visat pe cei de la Beatles noaptea trecută. M-am trezit cu muzica lui Rocky Raccoon în minte şi cu o privire îngrijorată pe faţa soţiei mele. Mi-a spus că prietenul meu tocmai murise. Gândurile cu tine mi-au invadat minte şi am plâns. Încă plâng de tristeţe dar şi de bucurie că am împărţit unele dintre cele mai speciale momente cu tine şi cu familia ta frumoasă. M-ai inspirat în multe feluri în care nici nu-ţi închipui. Talentul tău a fost pur şi de neegalat. Vocea ta a însemnat bucurie şi durere, furie şi iertare, iubire şi suferinţă, totul într-un singur ambalaj. Cred că asta suntem cu toţii. M-ai făcut să înţeleg asta.''

''Tocmai m-am uitat la un videoclip în care cântai 'A Day in the Life' de la the Beatles şi m-am gândit la visul meu. Mi-ar plăcea să cred că îţi luai la revedere în felul tău. Nu-mi pot imagina o lume în care să nu exişti şi tu. Mă rog să găseşti pacea în următoarea ta viaţă. Trimit dragostea mea soţiei tale şi copiilor, prietenilor şi familiei. Îţi mulţumesc că mi-ai permis să fac parte din viaţa ta. Cu toată dragostea mea. Prietenul tău, Chester.''

Dupa moartea lui Chriss, Mike a spus ca Chester era foarte afectat: ''Stabilisem să avem un concert pentru a ne promova cel mai recent single, 'Heavy', iar apoi am auzit vestea despre Chris Cornell, şi am fost surprinşi la vestiar, înainte de a cânta, şi am spus, ştiţi, pentru trupa e bine să cântăm 'Heavy,' dar lucrul corect este să cântăm 'One More Light' pentru că e despre pierderea unui prieten. Când făceam proba de sunte, Chester nici n-a putut trece prin cântec, abia putea cânta şi se sufoca. Şi când am reuşit să cântăm toată melodia, şi era live pe TV, sau înregistrată pentru TV, s-a oprit către finalul melodiei ca şi cum ar fi ratat ultimele versuri, pur şi simplu n-a putut termina cântecul.''

A fost foarte afectat de moartea lui, i-a cantat si la inmormantare. O coincidenta ar mai fi si faptul ca Chester s-a sinucis in ziua in care Chris ar fi implinit 53 de ani. Nu stiu daca moartea prietenului lui l-a impins la acest gest, avand in vedere faptul ca n-a lasat in urma un bilet de adio...

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat