| gio23 a întrebat:

De ce unele persoane nu recunosc ca asculta manele, chiar daca ei acasa asculta la maxim acest gen de muzica?

Răspuns Câştigător
| larrii a răspuns:

Pentru ca se stie ca daca recunosc ca asculta acest tip de muzica se va lua in ras persoana respectiva si se va simti foarte aiurea.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca unii considera manelele o "subcultura". Il citez pe proful meu de muzicalaughing

| c0rn3l1uss a răspuns:

M5w Ai dreptate.

| dadaaaaa a răspuns:

Uni cred ca a asculta manele inseamna sa fi si prost, taran, cocalar, etc. Eu chiar nu cred asa ceva, chiar imi plac manele!

| Marii a răspuns:

De rusine. Maneaua nu este gen de muzica, este o poluare fonica!
Si @dady. lo. daca asculti manele, poate taran nu esti, dar cocalar te asigur ca esti (sau o pitzy). happy

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Mie nu mi-e rusine, oricum nu e problema altora ce ascult eu atat timp cat nu deranjez pe nimeni. Aia care nu recunosc sunt niste complexati dupa parerea mea. Nu esti cocalar doar daca asculti manele, mai cocalar e un pletos cu casa dupa el care iti mai cere si tigari. Nu am nimic cu pletosii atata timp cat isi vad de treaba lor si eu de-a mea.

| m5w a răspuns:

Maneaua nu e gen de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prostilaughing ascultatul manelelor nu are nici o legatura cu incultura! stiu o gramada de premianti la olimpiade care ask manele! mie una imi plac manelele pe care poti dansa in stil oriental! nu alea care zici ca is populare! deci nu imi pasa versurile atata timp cat e buna de dansat [pentru ca is jumatate araboaik si ador dansul oriental] si manelele ocupa locul 3 in topu meubig grin
1. pop
2.reggeton
3.manele
4.hip-hop
5.house
6.rock
[cand zic manele ma refer doar la cele orientale]
si la toate am un preferat. pop- Michael Jackosn.reggeton -Daddy Yanke. manele - Copilu de aur. hip-hop -Puya .house-Inna.rock-Tokio Hotel big grin...hai ca am vb cam multlaughing bye:*