| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele trupe rock lanseaza primul album la un an sau 2 ani de la infiintare si altele dupa mai multi ani lanseaza primul album?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de cantitatea si calitatea cantecelor pe care le scriu (melodie si text). Unii scriu mai multe in unitatea de timp altii mai putine si pana nu ajung de necesarul pentru un album nu au ce lansa.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Cred ca este nevoie si de buget

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca trupa este buna atunci se gaseste si buget, il asigura casele de inregistrari.