| AliceAnnnnna a întrebat:

De mică am iubit sa ascult rap. Nu inteleg de ce cand cineva ma intreaba ce muzica ascult si zic rap râde de mine. Dar oricine. A ajuns să îmi fie rusine sa mai spun ce muzica ascult. De ce nu as asculta ceva in care ma regăsesc și ma regăsesc în versuri? Trebuie să mi se arunce o privire urâtă și să bufneasca toți în ras.

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

"Muzica hip hop este un gen evoluat din muzica pop. Este alcătuit din 2 componente: rapping și DJing; împreună cu breakdance și graffiti și Beatbox/Beatboxing alcătuiesc cele 4 elemente ale culturii hip hop."

Si nu zic asta pentru ca scrie pe wikipedia, dar oricine care are habar de domeniul asta iti va raspunde la fel.

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Eu nu inteleg cum poate rade cineva de un raspuns perfect normal la intrebarea adresata. Ei ce genuri de muzica asculta?

| Bizon95 a răspuns:

Pentru ca s-a evoluat la "hip-hop" si rap-ul e deja o chestie considerata veche, cu toate ca "hip-hop" e de fapt o forma de rap

insa nu iti face griji, daca ai fi ascultat manele ar fi ras si mai tare, iar daca ascultai rock si te duceai printre manelisti luai si bataie, asa ca asa e lumea asta, lasa-i sa rada ca prostii

| aXy99 a răspuns (pentru Bizon95):

Rapul este o parte a culturii hip-hop.

| Bizon95 a răspuns (pentru aXy99):

INVERS!
hip-hop e o parte a culturii rap tongue

| aXy99 a răspuns (pentru Bizon95):

"Muzica hip hop este un gen evoluat din muzica pop. Este alcătuit din 2 componente: rapping și DJing; împreună cu breakdance și graffiti și Beatbox/Beatboxing alcătuiesc cele 4 elemente ale culturii hip hop."

Si nu zic asta pentru ca scrie pe wikipedia, dar oricine care are habar de domeniul asta iti va raspunde la fel.

| Atlantic007 a răspuns:

Rapul e muzica buna. Si eu ascult rap. Cine rade de noi rade de prost.