| CRISTINA_2249 a întrebat:

Dece nu toti copii iubesc muzica?

5 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Daca te referi la materia "muzica" predata in scoli este pentru ca pun copii sa invete porcarii: doine, cantece populare etc...din punctul meu de vedere ar trebui scoase cantecele alea din cartile de muzica, asa poate copii ar fi mai interesati.

| helpu a răspuns:

Pt ca unii sunt surzi?

| eRefleX a răspuns:

Depinde prin ce intelegi cand spui "muzica". Daca te referi la muzica clasica raspunsul e simplu "pentru ca in scoli nu se mai promoveaza arta"! De multe ori si eu simt nevoia sa ascult muzica si cand deschid anumite site-uri renunt pentru ca pe prima pagina a respectivelor site-uri se promoveaza manelele!straight face

| Sheili a răspuns:

Unii copii nu iubesc muzica s-ar putea ca au alte hobiuri sau le place sa fie toti calmi etc funda?

| eueu_6070 a răspuns:

Nu stiu; intrebarea asta ma macina si p mine... iubesc muzica,as asculta oriunde dar nu orice porcarie ca manelele sau muzicaa populara,iubesc rockul,popul, hip-hopul si multe alte genuri de muzica... poate ca unora nu le place pentru ca nau ureche muzicala sau asa sau nascut, fraierirolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor))))