| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am o chitară acustică ( FENDER SQUIER SA-105 BK ) şi mi s-au rupt două corzi. Am căutat prin magazine, dar nu am găsit. De pe ce site aş putea comanda?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Http://www.magazinuldemuzica.ro/FENDER-70XL-_-8610.html

Uite,tot de la Fender. Ăstea sunt de 10, dacă vrei mai groase, găseşti tot pe site-ul ăsta.

Eu am dinăstea http://www.soundstudio.ro/......ar_slinky/
Le am de prin iarnă, şi nu dau semne că ar vrea să se rupă sau să falseze. Trag de ele ca un mamut.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Wøodenpints):

Mulţumesc!
O să iau ceva mai groase de data asta. Am mai luat de la un magazin de muzică acum un an şi ceva şi s-au rupt după câteva zile. Sper să ţină.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Păi ăstea de se găsc pe la magazinele din oraş (de obicei au româneşti, chinezeşti, sau nemţeşti) nu sunt cine ştie ce. Hai să zicem că ălea nemţeşti ar mai merge, dar tot nu sunt ca unele făcute de fender.
Şi eu am rupt 2 corzi de la 2 seturi diferite în 3 zile, dar cum ţi-am zis, trag ca un animal de ele când dau cu pana laughing

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Guitarshop.ro
triola.ro

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Soundcreation.ro