| SuNaM a întrebat:

Despre care cantareti din Romania aveti o parere buna tinand cont de cat de mare este diferenta dintre live si inregistrare din casa de discuri.

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu ascult muzica scrisa de compozitori romani, exceptând 2 trupe. Deci presupun ca am o părere relativ buna despre soliștii: Adi Despot (Vita de vie) si Mihnea Blidariu (Luna amara).

| Mayhem666 a răspuns:

Nu prea ascult muzica, care este din Romania. Mai mult ascult muzica din USA, si alte tari, dar in general din USA. Parere nu am nici una buna, nici una rea. Mai ascult si muzica romaneasca, dar mai rar. Dar cand spun muzica romaneasca, nu ma refer la populara sau manele, acele doua genuri nu le pot suporta. Ma refer la muzica, cantata de Smiley, Alina Eremia, Andra, Amna, ADDA, etc.