| PlayWithMe a întrebat:

Doresc sa imi cumpar o orga( Yamaha - 61 clape ), si as vrea sa stiu daca pot invata sa cant pe ea piese clasice. Tin sa anunt ca momentan nu imi permit un pian si doresc sa fac cursuri de pian si sa invat pe o orga cu 61 de clape.Sunt destule 61 de clape? Credeti ca sunt putine?

Cel mai bun raspuns, din partea unui profesionist primeste fundahappy

Răspuns Câştigător
| DrunkShepp a răspuns:

Da eu am o prietena care este la enescu si primii 5 ani a luat lectii la o orga si a cantat multe piese clasice.deci normal ca poti nu numai la pian poti sa canti clasice.dar e un sunet mai lin asa mai curat la pian. orga daca esti doar incepator sau dabia te apuci de clasice este chiar o alegere buna!