| anonim_4396 a întrebat:

E prin zonă cineva care cantă la chitară și se pricepe? Am pus ochii pe o chitară electro-clasică frumoasă rău, o Harley Benton, doar că nu știu nimic despre marca asta (de fapt, nu știu nimic, în general, despre cam nicio marcă) și aș avea nevoie de o a doua părere. Am deja o Hora Reghin, marcă românească de la noi, doar că e acustică și am degetele făcute praf. Ce ziceți, să trec la HB? E o investiție iresponsabilă? Eu una sper că nu e, chiar îmi place chitara asta:

https://www.fly-music.ro/......-blue.html

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tot ce stiu despre Harley Benton e ca produce instrumente ca sa inveti pe ele.
Poate nu au aceeasi calitate precum chitarele mult mai scumpe, dar tot poti reusi sa le faci sa sune bine, in cazul in care canti corect. De exemplu: https://www.youtube.com/watch?v=0k-7aR1xVdg

Investitie iresponsabila nu e, din moment ce ti-ar crea placere sa canti la ea si sa inveti lucruri noi. Cand te saturi de ea, poti sa treci pe Ovation, brand-ul pe care il copiaza in chitara catre care ne-ai trimis link.

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Aha, Ovation, știam eu că am mai vazut ceva de genul pe undeva. Mersi pentru raspuns! happy Am pus comanda.