| RAY a întrebat:

Este cineva aici care asculta Deutsche musik?

https://www.youtube.com/watch?v=dfozEGgJheY
ce cântăreți va plac?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Deutsche Musik pe net nu ascult insa am CD-uri cu muzica, mai exact muzica germana, pe care le-am cumparat recent. Ador muzica germana! Imi plac in mod special: Amigos, Semino Rossi, Helene Fischer, Andrea Berg, Hansi Hinterseer, Die Paldauer, Fantasy (Bonnie & Clyde), Olaf etc. Sunt multi si canta super insa CD-urile originale sunt cam scumpe! Numai bine!

| RAY explică (pentru Caro34):

Ma bucur, limba isi place?

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Limba germana este super frumoasa insa foarte grea de invatat. Gramatica este grea, mai ales verbul insa nimic imposibil cu putin ajutor. Numai bine!

| RAY explică (pentru Caro34):

Ja du hast recht, viel gesundheit unde glück

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Kannst du Deutsch? Ich schreibe besser als ich spreche!

| RAY explică (pentru Caro34):

Ja mein vater ist deutscher ich habe deutsche statangeriotkeit, aber ich habe nur mit meine mutter gewohnt

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Toll! Hast du auch Deutsch in der Schule studiert? Wie alt bist du?

| RAY explică (pentru Caro34):

Nein, 27, unde du?

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Ich auch nicht! Ich habe einen Kurs besucht! Ich bin 38!