| sopranaCadaverica a întrebat:

Este cineva ascultator de Kempes, Cargo, Trooper, OCS si alte trupe rock (straine) de tipul Whitesnake, WASP, Queensryche, Avantasia, Godsmack etc. care frecventeaza festivaluri/concerte rock in Bucuresti? Nu prea am cu cine merge...

16 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Eu, dar n-as merge cu tine nici batuta laughing. In plus, ai gusturi marunte, basic, chiar lame, ma asteptam sa asculti ceva mai consistent, la ce cunoscatoare te dadeai pe aici zilele trecute.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Sunt doar cateva trupe pe care generalmente orice ascultator bun de rock le-ar sti si la care ar fi receptiv. Daca tie ti se par ''lame'' Queensryche si Avantasia, poate iti place rockul Selenei Gomez. big grin
Nu inseamna ca ascult doar asta si nici nu am avut intentia orgolioasa de a insira toti artistii pe care ii ascult.

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Numai un om care abia a descoperit muzica rock asculta asa ceva laughing. Mai ai de papat. In afara de trupele straine, care si alea sunt basic, dar macar sunt ok, esti lame af. Macar nu ai zis Manowar, ca te chemam la concert si te dadeam cu capul de primul stalp.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Oricum nu as iesi vreodata cu o fetita care apreciaza muzica rap si care are credinte de tipul: trupa x ascultata de tine denota ca esti rocker amator. Eu nu am etichete, tipologii, orgolii si nu ma folosesc de genul de muzica ascultat pentru a da altora peste nas, ca si cand playlistul meu ar fi un accesoriu care ma face superior. Dar sunt multi tineri ca noi care sufera, printre care si tu, din lipsa de esenta, pretinzand ca asculta ceva anume - doar pentru impresie, cand de fapt se inchid bine in casa si asculta Linkin Park si Nickelback sub patura.
Poate cand iti mai trece si tie rebeliunea superioritatii de 16+, ca inca acolo esti, vei realiza ca o muzica buna e facuta cu originalitate, instrumental si versuri, oricat de veche sau noua ar fi. Si se resimt bucuria si fiorii cotropitori de fiecare data.

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ba da, ai, altfel nu ai comentat despre o muzica pe care nu ai ascultat-o niciodata, ca mai departe de Parazitii n-ai trecut in viata asta rolling on the floor. Vrei sa-ti cumpar o oglinda? Ca in camera selfie vad ca nu te vezi prea bine.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Imi pare rau, nu ascult hiphap.;(
Iti doresc sa ''hapi'' ceva in schimb.
https://www.youtube.com/watch?v=w4Skb-g_2Jw
Cu bis la refren :D

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Daca nu asculti, nu te lansezi in discutii in care critici ceva inexistent in cultura ta. Bis pe definitia la filistin. Te descrie per-fect, pisto.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Nu trebuie sa asculti mult dintr-un ''gen'' ca asta, doar sa ii cunosti provenienta si iti dai seama imediat. laughing

| syd a răspuns (pentru Dalmore):

~gusturi marunte, basic, chiar lame
~poza cu tigarete dupa sex

hmmmm /:^)

| Dalmore a răspuns (pentru syd):

Iti dai seama ca poza e pusa la misto, nu? Dar domnisoara crede ca cigs after sex e rap rolling on the floor))).

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Asa repede ti-ai dat seama ca esti proasta?

| sopranaCadaverica explică (pentru syd):

Era poza de dinaintea emanciparii ei cu rap, ce n-ai inteles. Pana atunci a fost doar pop, techno... laughing

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Asta ascultai tu pana luna trecuta, cand ai descoperit Cargo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricând surioara draga

| Ensiferum a răspuns:

Ascult si trupele enumerate pe lânga multe altele dar din păcate nu te pot ajuta, Bucuresti e departe de mine si nici timp liber nu prea am.