| GolopențaAdrian a întrebat:

Eu stiu sa cant la mandolina.As vrea sa cant si la Banjo.Care e diferenta fata de mandolina? Ce note am(aici ma refer la Banjo-ul cu 5 corzi)? Stiu ca se canta cu un fel de gheare dar cum se fac notele adica cate una sau sunt mai multe note de apasat in acelasi timp(ca la chitara)? Puteti da si alte detalii daca stiti.

1 răspuns:
| katy a răspuns:

Fiecare instrument este diferit. poti gasi pe YouTube tutoriale cum sa canti la banjo.la mandolina cand si eu, sunt sigura ca difera