| secessumaeternum a întrebat:

Exista pe acest site ascultatori ai genului depressive suicidal black metal?

Răspuns Câştigător
| Vans a răspuns:

Nu-s cine ştie ce cunoscător, da-mi plac Xasthur, Lifelover, Happy Days, Shining. Şi nu mai ştiu.

14 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Nu prea am studiat intens genul ăsta. Te rog să-mi dai trupe. Sunt decis să-i dau o șansă.

| Polaris a răspuns:

Am ajuns la Silencer.
http://www.youtube.com/watch?v=El1lw5_dNsw
A citit ceva chestii despre Nattramn.
Nu știu cum mă simt, omule. Mă afectează psihic vocea lui.
whoa http://i.imgur.com/6nSZ9xr.jpg

| Narcis2007 a răspuns:

Eu ascult draconian...nu stiu daca se pune dar tot cam pe acolo e

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu.E ceva ce nu-mi place la ei. Uneori, unele melodii sunt bune.N-as asculta asa ceva.

| Polaris a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ce nu-ți place? Adică, observ că sunt multe trupe care se etichetează DSBM pe metal-archives și sunt doar copii care freaca coarda E de la chitară cu distorsu' la maxim și se vreo 2deep.
Dar sunt niște chestii peste care am dat care îmi dau un sentiment ciudat.
http://www.youtube.com/watch?v=2U6ktFPO-dY

Also, e cineva interesat să discute subgenul ăsta de muzică cu mine sau pot să mă car?:))

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Polaris):

Nu-mi place vocalul, ma distruge.Am senzatia ca sunt niste draci in fundul iadului care incearsa sa-si scoata organele unul altuia.In unele cazuri, desi asta mai rar, instrumentalul lasa de dorit, parca ar fi niste copii de 3 ani care se joaca cu niste corzi.As fi vrut sa-ti dau o melodie, ca sa te convingi, dar nu-i mai tin minte numele, si mi-e prea lene sa caut pe youtube.
Ok.Am inteles, nu stiu sa apreciez arta.
Dar uite.Asculta.Iti place?
http://www.youtube.com/watch?v=FnWC4OoVQFI

| Polaris a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Îmi plac riffurile Black Sabbath-y. Sună foarte sludge, ceea ce e un plus. Vocalul e bolnav, cred că ia ceva să te obișnuiești cu el totuși. Îmi place, deși nu cred că am să revin la trupă după ce se termină cântecul.

| mODIN a răspuns:

Eu ascult black metal simplu. Darkthrone e trupa mea favorita.

| Rakanishuu a răspuns:

Cârstea! \m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depresiv? Suicidal? Ce dracu'?

| AnaSuricata a răspuns:

Poate ca exista... Dar eu nu ascult genul asta.

| Peryngveohlin a răspuns:

Doar xasthur și shining(și puțin silencer?)dar în rest, nici o trupa
Am descoperit subgenul asta de black metal acum 2 luni?