| Alex_Aly_1997 a întrebat:

Explicati-mi si mie ce inseamna un mix back to back cu cineva big grin

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Un mix back to back (sau B2B) este o sesiune de DJ-ing în care doi DJ-i îşi împart setul de muzică într-un mod organizat, fiecare dintre ei mixând câte o parte a setului în mod succesiv. Acest lucru se face adesea prin intermediul unui set de echipamente de DJ-ing comune, cum ar fi mixere şi platane, care sunt împărţite între cei doi DJ-i.

Un mix B2B poate fi un mod distractiv şi creativ de a mixa muzică, deoarece permite DJ-ilor să îşi împartă ideile şi abilităţile şi să lucreze împreună pentru a creea o experienţă de ascultare plăcută pentru public. Mixurile B2B sunt adesea prezente în scenele de muzică electronică şi clubbing, dar pot fi realizate în orice stil muzical.