| Nesquik_1900 a întrebat:

Fiţi sinceri! Ce părere aveţi despre Dimmu Borgir? Dacă vă place, atunci care este melodia voastră preferată? Argumentaţi!

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Trupa mea preferata, categoric. Prima melodie care am auzit-o de la ei a fost Progenies of the great apocalypse, si a ramas si preferata mea. Am ascultat toate albumele, de la For all tid la Abrahadabra. Silenoz e absolut genial, fara nicio indoiala, chiar daca multi zic ca din cauza lui au plecat Mustis si Vortex. Daca pleca el nu mai exista Dimmu dupa parerea mea, e de neinlocuit.
Chiar daca am zis ca Progenies e preferata mea, sunt super multe care imi plac, e greu de zis. Mai bine zic albumele preferate: Puritanical Euphoric Misanthropia, In sorte diaboli, Spiritual Black Dimensions si Death Cult Armaggedon. Daca ar veni in Romania sigur as merge la concert, oriunde s-ar tine [oras zic].

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

They simply own/rock/pawn! De cand ascult rock mi-a placut black metal-ul si cel simfonic...ma rog ei nu folosesc simfonic decat cu moderatie. Poate sa zica lumea ce-o vrea...ca sunt satanisti, necurati etc. etc.Imi plac si ca baga in clipuri si anumite tente medievale, gen calai, cruciade si celelalte.Membrul meu preferat e Galder si din melodii cel mai mult imi plac: The Serpentine Offering si The Chosen Legacy.winking

| TheDarkEmpire a răspuns:

Fiind una dintre cele mai cunoscute formatii de black metal, parerea mea este una buna.Imi plac temele pe care le abordeaza si stilul acestora.Am mai multe melodii preferate printre care The Sacrilegious Scorn, Puritania, Kings of Carnival Creation si Progenies of the Great Apocalypse.

| Nesquik_1900 explică:

@darkempire, prefera mea e Progenies of the Great Apocalypse, ma bucur ca mai exista cineva pe site care asculta muzica buna!
P.S : Imi cer scuze ca nu am scris cu diacritice dar imi e cam lene big grin