| BUBULINA a întrebat:

Florin Salam la Eurovison... ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| scumpik a răspuns:

Dar pana la urma ce ne intereseaza cand in tara asta nimanui nu-i mai pasa de noi oamenii obisnuiti!

41 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Oameni buni, e doar o preselectie. Daca nu are valoare sa reprezinte Romania la Eurovision nu o va face. Hai sa asteptam sa vedem ce fel sunt melodiile intai. Poate sunt frumoase.

| thegreatgatsby a răspuns:

Bleachhhh, mai, in fine...nu am nimic cu manelistii, adica trebuie sa recunosc ca mai rar ascult si eu manele, dar la Eurovision? nu sunt de acord deloc, absolut deloc

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu se stie niciodata de unde sare intamplator norocul.

| Bishop a răspuns:

Aoleu, vai de capul nostru. Ce am ajuns. Sa ne reprezinte un manelist. Ne face de ras ala. Ar trebui sa strangem toti manelistii, si sa-i inchidm intr-un buncar in pamant, fara surse de comunicare pe toata durata Eurovision-ului. La anul parca vad ca vrea si Fernando.

| adi4ever a răspuns:

Si ce are? a trimis juriului o melodie lensta de dragoste si una pop canatate de el in limba engleza daca ii le vor accepta va participa in preliminarii unde 100% va castiga ia canditi-va cand o aduce nsite tiganci din astea bune pe scena le cade fata la juriuwinking oricum sa fim seriosi mai rau decat cu Elena Gheorghe anul trecut n-ar termina Salam.Chiar mi-as dori sa participe chiar daca urasc manelele

| hamsterx a răspuns:

"Super" ce pot spune...straight face

kratos
| kratos a răspuns:

Una foarte proasta... Daca el a ajuns sa reprezinte tara este destul de grav dupa mine.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Vai de capu nostru sa ne reprezinte un manelist la Eurovision.Deci ce sa mai zic, se duce tara de rapa straight face.

| мαria a răspuns:

Doamne daca o iesi pe ultimul loc.doamne fereste! whew!

| BUBULINA explică:

@c2rmen, e stearsa postarea straight face

| T30D0RA a răspuns:

Ne face Romania de rusine!

| Marii a răspuns:

Va rog, spuneti-mi ca traiesc un cosmar! Hai sa-l ucidem, daca va e frica e lege, ma duc singura, mai bine sa stau in inchisoare decat sa-l aud cantand la Eurovision. Manelele sunt rusinea Romaniei! 50% din poluarea Romaniei o reprezinta manelele astora (nu pot sa zic muzicii, pentru ca asta nu-i muzica).happy

| Shery a răspuns:

@Lora: Florin Salam si PRIETENII? cum, nu e cu dusmanii? :O

| Shery a răspuns:

Noi nu ne luam de TIGANI, ci de MANELARI, e o mare diferenta... Aura Urziceanu este o mare doamna, hai sa nu o comparam cu Florin Salam ca nu merita...

| DeniiMeow a răspuns:

Asta ne duce tara de rapa...laughing Numai el nu era la Eurovizionlaughing

| yoyodedeea a răspuns:

Deja miroase a discriminarelaughing...in fine

TPU
tps
toti pentru salam rolling on the floor)...JOKElaughing)

| mihaa a răspuns:

Si artistii adevaratii, unde vor merge? la taraff? o mare porcarie si apropo am mai auzit o stire ca vor sa impoziteze si manelistii, bine ar face daca se aplika legea

| OnWeed a răspuns:

Daca va ajunge sa ne prezinte la Eurovision ma mut din tara.

| alyx a răspuns:

Ce mah, doamne fereste sa se intample asta, imi tai venele daca ajunge asta sa cante la eurovison. nu, pe bune vorbesc serios.

| Theodora a răspuns:

E cumva o gluma?

| mary_5801 a răspuns:

S-a saturat de reprezentat tara lui, acum vrea sa o reprezinte si pe a noastra

| AdnanaIoanaaa a răspuns:

Chemati un preot.sal exorcizeze.doamne feri sa ne REPREZINTE.numai cand aud mi se face greata

| Manele Man a răspuns:

Scarbos

| alexutzu00791 a răspuns:

Mancare pentru toata lumeasmug florin gateste salam in seara asta, no bene

| alessyca a răspuns:

Aici nu e chestia ca o sa ne reprezinte el.
Tipu' cu parul mai lung de canta cu el, nu canta numai el melodia sunt vre'o 4, a vrut mai mult sa demonstreze ca salam poate canta mai multe stiluri.tongue asta o stiu eu din niste surse siguretonguelaughing)

| 31957319 a răspuns:

Nu m-ar mira, la cate tampenii sunt posibile in (r)omania.
Imagineaza-ti cum ar canta in engleza laughing)

| KristinnaKr a răspuns:

Doar s-a bagat la alegeri nu ne reprezinta el sigur deci...cine stie...

| Ea.e. a răspuns:

Dooooooooooooooooamne fereste!

Scapane-ar Dumnezeu de Guta, Salam si toti urmasii lor de rahat.
Manelistii sunt doar niste sclavi care sufera de smecherie dar's vai mortii lor. (La Familia ft. Uzzi - Vorbe ) - ascultati melodia ca e buna pentru topic -
Manelistii stiu doar sa se planga in melodii si sa faca pe amaratii cu un lant de 7 tone la gat, cu dintii ranjiti, cu spray mirosind a porc.

| adelfinul a răspuns:

Hai sa privim lucrurile corect. Nici eu nu suport manele, insa un solist vocal poate prin talentul sau sa cante si alte genuri muzicale. In domeniul muzicii populare lautaresti si tiganii au contribuit in mare masura prin talentul lor la faima de care ne bucuram peste hotare. La muzica usoara, la fel. Ce ziceti de Aura Urziceanu sau raposatul dirijor Sile Dinicu? Parerea mea este ca si cantaretii de manele sunt intr-o anume criza de identitate si sunt in cautarea unui alt model muzical. Sa -i dam sansa sa se exprime, pana la urma publicul va vota.