| CastraveteMurat a întrebat:

(FUNDĂ! dacă nu încep cu "fundă" nu îmi răspunde nimeni) Am nevoie de linkuri (dar să se audă bine) pentru urmatoarele melodii de "Piotr Ilici Ceaikovski" (opere-balet, știți voi oh go on )
1."Lacul lebedelor"
-fragment (ala care nu are nume... poate gasiți)
-"Dans spaniol"
-"Dansuri Napolitane"
-"Cântecul Lebedelor"
2."Spărgătorul de nuci"
-uvertură
-marș
-"Valsul Florilor"
-"Dansul omului de zahăr"
3."Frumoasa din pădurea adormită"
-vals
Cât se poate de repede, vă rog.

Mda... Ce pot să spun, sunt pasionată de muzica clasică... (NOT!)

P. S.: Nu i-au în considerare dacă răspunsul are doar una din melodiile enumerate mai sus. Vreau ca răspunsul să fie complet! (la câte mofturi am, dracu îmi răspundehee hee)