| MariaXDD a întrebat:

Hei, am 15 ani si mi-as dori sa invat sa cant la pian. Nu am vazut niciodata un pian cu ochii mei, nu am atins niciodata claviarura unui pian.

Multe persoane spun ca o orga electronica e potrivita pentru incepatori.
Imi place mult muzica clasica si cred ca ar fi in avantajul meu studiul unui instrument, am cateva piese preferate si in timp voi ajunge sa le pot canta. Si de asemenea as vrea sa invat niste piese pop sa imi impresionez prietenii.

Mentionez ca nu prea stiu sa citesc notele de la portativ, cred ca ultima data cand am facut asta a fost in clasa a 6-a si au trecut 4 ani de atunci.

As vrea sa imi dati ceva exemple de orgi electronice cam pana in 500 de lei si niste site-uri cu lectii gratuite si de unde pot descarca partituri.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uite orgi electronice până la 500 lei.

| cynosurlesthesia a răspuns:

Dupa parerea mea mai bine investesti in ceva bun ce te tine in loc sa dai 500 de lei pe un jaf ce se strica dupa 2 ani daca chiar vrei sa urmezi cariera asta, eu zic mai bine sa strangi bani pentru una de vreo 1000 de lei ca aia te tine toata viata