| RockOrNothin a întrebat:

Hei!
Îmi puteți da linkuri cu "taburi" pentru melodii rock clasice (gen Beatles, Metallica, Scorpions, AC/DC etc) care pot fi cantate si la chitară acustică? Dacă știți ceva fără acorduri barre...Multe cerințe, da. Eu sincer nu găsesc nimic mai ușor de învățat.

Merci frumos! Și vă rog, dacă ați putea să-mi dați un link direct către melodia X, nu mă puneți să caut pe site-uri că mă dau repede bătută.

2 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

laughing zi-mi mie niste melodii care-ti plac, iti gasesc tab-ul imediat pe songsterr + pot fi si ascultate ca sa-ti dai seama ce trebuie sa canti.

| RockOrNothin explică (pentru Thunderstruck):

Păi... aș cânta orice melodie care merge pe acustică... majoritatea celor care-mi plac mie merg mai greu pe ea laughing